Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ShatyMK

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Ktoś miał podobny problem? Mam identyczną sytuację, po nieudanej próbie czyszczenia moje przepustnicy znajomy podrzucił mi używkę na sprawdzenie, otworzyłem ją, okazało się że w środku wszystko pływa w oleju, więc wyczyściłem, podłączyłem i wszystko działało pięknie przez 1 dzień, gaszenie auta w końcu przebiegało łagodnie bez telepania, trasa 70km i na drugi dzień migająca ikonka świecy żarowych i check, tym razem nie dało się skasować błędu. Kupiłem drugą podobno sprawną przepustnice, pierwsze co to podłączyłem bez montażu żeby sprawdzić czy nie ma migającej ikony świec i było ok więc montuje. Po zamontowaniu i odpaleniu auta pojawił się check ale już bez migającej spirali, skasowałem błąd ale przy gaszeniu auta klapa się nie zamyka i telepie dokładnie tak samo jak na pierwszej przepustnicy... Masakra, już mam dość... Czy mam pecha i trafiła mi się znów uszkodzona przepustnica czy ktoś ma jakiś inny pomysł? Nie chce otwierać tej najnowszej używki bo pewnie będę ją zwracał, ale mam wrażenie że jak otworze to się okaże że też wszystko pływa...
  2. Trochę odświeżę wątek, coś tam od ostatniego postu osłuchałem, wyrobiłem sobie jakieś różne opinie, ostatnio kupiłem najnowszy model 100Wx4 odtwarzacza SONY więc podzielę się opinią, niech kawałek wiedzy zostanie na forum [RECENZJA SONY MEX-GS820BT] Cześć, Ostatnio szukałem radioodtwarzacza z obsługą FLAC, wybór padł na SONY MEX-GS820BT czyli najwyższy model ze średniej półki SONY o mocy "100Wx4". Chciałbym podzielić się opinią na temat tego radioodtwarzacza, ponieważ sam osobiście nie mogłem znaleźć zbyt wielu informacji. Od razu zaznaczę, że pomysł zmiany dotychczasowego radioodtwarzacza, czyli starego SONY MEX-3600U narodził się ze względu na brak obsługi plików FLAC oraz braku podświetlenia które by pasowało do reszty auta Przy okazji liczyłem, że nowszy model zagra dużo lepiej i tu niestety się delikatnie zawiodłem. Nie będę generalizował, bo nie słyszałem wszystkich modeli SONY, rozważałem też MEX-N6002BD ale po doświadczeniach z modelem 820GS chyba sobie odpuszczę, a recenzja dotyczy tylko i wyłącznie modelu MEX-GS820BT w oparciu o moje doświadczenia odsłuchowe innych modeli radioodtwarzaczy. Żeby całkiem nie skreślać GS820BT, na obronę muszę napisać, że jeśli chodzi o obsługę, funkcje, i samo brzmienie jako takie (gdybym nie miał porównania) określiłbym je na bardzo dobre, bo i wokale i instrumenty brzmią tu naprawdę dobrze, dynamika też jest na bardzo dobrym poziomie a także budowanie sceny i przestrzeni też jest akceptowalne i na pewno tu występuje. Radio posiada wiele funkcji ulepszania dźwięku, niestety w większości są to ulepszenia które wprowadzają więcej bałaganu niż poprawy, ja głównie używałem korektora, który faktycznie jest precyzyjny i nie ważne po jakiej korekcji, dźwięk jest nadal przyjemny co jest bardzo na plus dla tego radioodtwarzacza. Funkcja Extra Bass wcale nie dotyka tylko niskiego pasma, jest to tak jakby 2 pozycyjny loudness i w sumie brzmi to akceptowalnie, według mnie lepiej użyć 1 poziomu extra bass i skorygować resztę equalizerem niż bawić się w ulepszacze i odzyskiwanie jakości z mp3 jakimiś pseudo sound enchancerami, DSO itp. Rewelacyjną funkcją według mnie jest możliwość sterowania ustawieniami radia z poziomu smart-fona, jest to wygodniejsze, szczególnie w przypadku korektora (chociaż przywykłem do sterowania z wyświetlacza). Z poziomu aplikacji na androida można również w wygodny sposób przeglądać nośnik USB wpięty w radio. Swoją drogą wielki minus za zastosowanie tak podstawowego wyświetlacza w tym modelu, przydałby się chociaż wyświetlacz taki jak oferuje Pioneer gdzie można bardziej komfortowo przeglądać foldery z poziomu radia w 2 liniach graficznych. Co do samego sterowania radiem nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, pomimo małego wyświetlacza, sterowanie jest czytelne i proste, każdy przycisk pod ręką, przerzucanie do kolejnego folderu z poziomu Radia, przeszukiwanie korzystając z lupki też jest akceptowalne. Radio gra żywo, barwnie, selektywnie co jest jego wielką zaletą, instrumenty i wokale są bardzo dobrze wyeksponowane, bass jest dobrze kontrolowany choć mógłby być nieco cieplejszy, korekcja subwoofera jest dosyć precyzyjna jednak po idealnym dostrojeniu, brzmieniowo nie różni się wiele od mojego starego modelu (MEX-3600U). Pierwsze wrażenie po podłączeniu tego radioodtwarzacza było bardzo pozytywne, stwierdziłem, że chyba nie gra gorzej, jednak po chwili zacząłem szukać i kręcić ustawieniami bo czegoś brakowało mi w utworach które dobrze pamiętałem jak grały na starym SONY. Trochę te niedoskonałości przyćmiły bajery w stylu podświetlenia, sterowania z poziomu smartfona, obsługi plików FLAC, jednak zgodnie z tym co sobie założyłem po kilku dniach odsłuchu z powrotem podłączyłem MEX-3600U i doznałem szoku, to było wrażenie porównywalne z zatkaniem i odetkaniem uszu. Nie ukrywam ze w międzyczasie testowałem też inne radioodtwarzacze i mimo wszystko ze wszystkich testowanych przeze mnie odtwarzaczy ten sony i tak zagrał najlepiej, ale nie sięga brzmieniowo do pięt staremu wysłużonemu MEX-3600U. Byle jakie MP3 w niskiej jakości zagrało na starym sony lepiej niż najlepszej jakości FLAC na MEX-GS820BT. Decyzja jest jednoznaczna, zostawiam stary model sony, pogodziłem się z niebieskim podświetleniem i brakiem obsługi FLAC i na spokojnie będę testował również inne radioodtwarzacze, może w końcu znajdę ten święty grall Podsumowując model MEX-GS820BT Dźwięk: 6,5/10 Funkcje: 8,5/10 Łatwość obsługi: 9,5/10 Design: 8,5/10 (mi bardzo przypasował) Poniżej link do strony producenta i pełny opis: https://www.sony.pl/…/radioodtwarzacze-odtwarza…/mex-gs820bt Dodam, że radioodtwarzacz był testowany w Audi A4 B6 na standardowym systemie Audi Sound System. Z moich doświadczeń w tym samym środowisku odsłuchowym każdy radioodtwarzacz który testowałem zagrał zupełnie inaczej. Kiedyś spotkałem się z komentarzem mówiącym, że nie ważne jakie radio kupisz bo wszystkie w podobnej cenie grają tak samo, że trzeba wymienić głośniki. Jak najbardziej, zgodzę się że wymiana głośników ma sens, ale jeśli nie chcesz pruć tapicerki i robić rewolucji to polecam zmianę radioodtwarzacza bo każdy ma innej jakości wbudowany DAC, wzmacniacz oraz każde gra inna barwą. Można wiele poprawić wymieniając tylko radioodtwarzacz. Poniżej dodaję taki mój mały ranking ze wszystkimi radioodtwarzaczami jakie miałem okazję testować, ranking dotyczy tylko i wyłącznie brzmienia, bez skupiania się na funkcjach. Na pewno nie wypisałem wszystkich modeli, wrzuciłem te które pamiętam i miałem na pewno u siebie w aucie. Obecnie na celowniku do testów będę miał Alpine ute92bt bo go po prostu nie słyszałem, wiec może coś się zmieni w rankingu 1. SONY MEX-3600U, 2. SONY MEX-2600BT 3. Pioneer DEH-P88RS II 4. SONY MEX-GS820BT 5. Pioneer DEH-4200SD 6. SONY MEX-BT3900U 7. Pioneer DEH-4000UB 8. Kenwood KDC-BT73DAB 9. Pioneer DEH-X8700BT 10. LG LCS500UR 11. Alpine CDE-170RR Trochę się rozpisałem, więc jeśli tu dotarłeś i miałeś okazję usłyszeć którykolwiek z powyższych radioodtwarzaczy to podziel się opinią czy udało Ci się znaleźć coś co gra lepiej
  3. Wyszło pięknie, chociaż robiłem na czuja boshem teraz tylko kodowanie zosało, niestety coś mi przewód niedomaga, nie mogę wbić się do Stearing Wheel
  4. Szczerze, to jak dla mnie BOSE w B6 na ori nagłośnieniu, najlepiej Audi Concert, chyba to jedno z lepszych fabrycznych systemów audio jakie słyszałem. Swoją drogą w B8 100x bardziej przypada mi standardowe nagłośnienie audi niż ten beznadziejny bang & olufsen, zero dynamiki. Odnośnie radia z Androidem również uważam zę RNS i fabryczne radio zagra najlepiej bo nie słyszałem jeszcze żeby jakieś customowe radio brzmiało barwniej, z lepszą dynamiką, a wiele juz przerobiłem radioodtwarzaczy, dlatego jestem ciekawy opinii, ze to z andkiem nie ustępuje jakośią w RNS, wątpię ale moze faktycznie I dzięki za namiar na części, napiszę na pewno do bigmana
  5. Super dzięki jak już będzie ramka to będzie mobilizacja do pracy No i tempomat muszę dorezać z pełnym FISem, ale tu też muszę namierzyc dobre graty.
  6. No powiem CI ze fajnie wygląda to radio z androidem Ciekawi mnie tylko jakość dźwięku. Gdzie mieszkasz mniej więcej? Może miał byś czas dziś podjechać się gdzieś spotkać? Może spot dziś na Przymorzu przy McDonaldzie? Ciekawi mnie jak to gra. Ja bym pewnie robił bez kamery cofania po prostu zwykłe 2din, więc cięcie i montaż, ale nie wiem też czy wszystko przełożę do takiej ramki jak kupię, sprzedają też ramki od angoli na 2din, i nie wiem czy wtedy przyciski pasują. np to: https://www.olx.pl/oferta/kosz-stelaz-ramka-2din-radio-navi-nawigacja-audi-a4-b6-CID5-IDx55Qs.html#2d892e4e81
  7. Na razie jestem na etapie zbierania gratów, muszę kupić komplet do tempomatu + fis, bo nawet kompa rozbudowanego nie mam, tylko zasięg pokazuje, no i ramkę 2din. No i pytanko mam odnośnie 2din, chciałbym osiągnąć taki efekt jak tutaj mniej więcej, żeby ten RSN nie wystawał tak bardzo względem panelu klimy. Tu jest to zrobione całkiem fajnie, radio wpadnie pewnie jakieś na androidzie o ile znajdę jakieś dobrze grające: Masz fotki jak to u Ciebie wygląda?
  8. Siemanko Dawno mnie tu nie było Rezał ktoś u siebie 1din na 2din i dokładał tempomat? Chciałem się spotkać i pogadać jak to wykonać, podobno na 2 din żeby przerobic wystarczy ramka 2 din i można resztę dociąć, ale nei wiem jak to w praktyce wygląda, czy gra jest warta świeczki.
  9. Cześć, Też szukam jakiegoś wątku w tym temacie, jak na razie dowiedziałem się że trzeba przerabiać zawiasy np na takie od rs4 bo podobno fabryczne w sedanie nie wytrzymują takiej siły silniejszych siłowników ze sprężynami. Niektórzy montują same siłowniki ze sprężynami bez wymiany zawiasów ale nie wiem jak im się to sprawdza, fajnie jak by się ktoś wypowiedział kto ma to zamontowane. Pisałem do firmy która sprzedaje te rozwiązania na allegro i do sedana nie robią, pewnie własnie dlatego ze siła zbyt duża do ori zawiasów...
  10. No to widocznie nowa też jest nieszczelna, jak rzyga płynem to masz za duże ciśnienie w układzie i gdzieś Ci spaliny walą ciśnienie w układ. Jak planowali głowice to robiłeś ekspertyzę szczelności od razu? To podstawa i przy takim wydatku obowiązek. Poza tym może uszczelka źle założona i przez uszczelkę wali ciśnieniem. Diagnoza prosta, gorzej z kosztami.
  11. Bov HKS gwizdał Teraz mam hybrydę epana i nowy układ wydechowy jakieś filmiki pewnie niedługo nagram. Wpadły jeszcze nowe kapcie 17" od A5 na et28
  12. Dam znać jak zrobię, jestem na etapie poszukiwania dobrego mechanika w Trójmieście. Moze ktoś poleci i napisze z doświadczenia ile płacił u siebie za wymianę uszczelki z planowaniem i kompletem pozostałych uszczelek.
  13. Test CO2 wyszedł pozytywnie, zabarwił się na żółto. Obecnie jestem na etapie poszukiwania dobrego mechanika na terenie Trójmiasta który w rozsądnych pieniądzach wykona naprawę. Podobno sama kompletna obróbka głowicy to juz duży koszt (600-1500zł) w zależności od tego co będzie trzeba wykonać. Podobno oni już wykonują kompletną diagnostykę głowicy z czyszczeniem gniazd zaworowych i ewentualną wymiana elementów. Do tego koszt części + robocizna. Ehh nie będzie tanio.
  14. Dzięki za info. Wczoraj rozmawiałem z mechanikiem i znam orientacyjną cenę wymiany samej uszczelki z planowaniem głowicy 1200-1400zł o ile nic innego nie wyjdzie, a jeśli miałbym robić resztę to pewnie + jeszcze raz tyle. Czy ktoś próbował wymienić uszczelki i wykonać te prace we własnym zakresie? Jeśli całość miałaby wynieść 2-3tys w warsztacie, to może da się to zrobić samemu (poza planowaniem głowicy)?
  15. Lepsza walnięta uszczelka niż pęknięta głowica Z resztą uszczelka jest chyba najsłabszym ogniwem więc teoretycznie powinna pierwsza puścić. Czy poza planowaniem głowicy, wymianą uszczelki i wymianą płynów trzeba jeszcze coś zrobić? Co masz na myśli pisząc "wszystko co z tym związane" coś poza tym co napisałem? Jak trzeba, to trzeba, nic nie wymyślę, więc trzeba zdiagnozować i naprawić.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.