Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4B6][ASN] Sprężarka klimy


tsluszniak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem.. kupując samochód kupiłem go z uszkodzoną sprężarką klimy. Sprężarka miała rozerwaną obudowę. Wyglądała jakby hm.. "wybuchła" :D do tego skraplacz miał nieszczelność. 

W zeszłym roku wziąłem się za naprawę całego układu. Wymieniłem skraplacz, dyszę, osuszacz, reszta układu razem z parownikiem została dokładnie wymyta. Czujnik na skraplaczu został stary. Do tego kupiłem używaną/sprawną sprężarkę, przy czym teraz nie jestem pewien czy odpowiednia, bo dla ASN ETKA podaje dwa typy (nie pamiętam jaką kupowałem). Na każdym połączeniu założone nowe oringi. Wszystko poskładałem i przed uruchomieniem silnika zalałem olejem z kontrastem. 

Pojechałem na test szczelności i nabicie czynnikiem. Test szczelności przeszedł pozytywnie, klima nabita. Pochodziło to ze 3 miesiące i pewnego dnia jak wyjeżdżałem z jakiejś galerii handlowej z włączoną klimą to poczułem, że silnik jakoś zamula. Popatrzyłem w lusterko wsteczne i było trochę siwo za mną.. prawdopodobnie sprężarka stanęła i pasek wielorowkowy delikatnie się przypalił .. w każdym razie.. ruszam ze świateł i usłyszałem jeb**cie. Zjechałem na stację i słyszę jak coś syczy .. historia ta sama, sprężarka znowu do wyrzucenia. Temat odpuściłem wkurzony, że kasa w błoto. 

Znowu zrobiło się ciepło i pasuje to jakoś naprawić .. teraz pytanie - co mogłem zrobić źle? Bez wątpienia, używana sprężarka. Ale czy możliwe, że np, stary czujnik jeśli był uszkodzony, to zakłamał jakoś wartości ciśnienia i w układzie mogło być wyższe ciśnienie niż wskazywał czujnik, przez co rozpieprzyło sprężarkę? Albo może jednak parownik nie był wyczyszczony dokładnie? Chociaż zakładam, że nawet jeżeli, to dysza by wyłapała jakieś śmieci. 

Chciałbym to tym razem zrobić porządnie i więcej do tematu nie wracać, dlatego.. najlepiej byłoby pewnie wymienić wszystko, tj. sprężarkę, parownik, dyszę, osuszacz, skraplacz, czujnik ciśnienia. Reszta (przewody) do wyczyszczenia. Ewentualnie czy jeśli parownik i skraplacz są ok (nie są nieszczelne) to czy mogą zostać te co mam?

Prośba o potwierdzenie, czy dla mojego samochodu odpowiednia sprężarka to: 8E0260805S? VIN: WAUZZZ8E73A296616.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...