Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziom oleju


A4B82009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymienilam olej jakis czas temu.

4.3l oleju zostalo wlane, po uplywie czasu na komputerze pokazala sie, ze jest polowa. Utrzymywal sie tak poziom dluzszy czas. Dolatam mu 100ml i stoi w miejscu. Wczoraj sprawdzalam pokazalo sie ze nie ma, ale kontrolka oleju sie nie zapalila. Dodam ze, wymieniam olej co 15tys i ani grama nie dolewam od wymiany do wymiany te 4.3l starcza i jeszcze zostawalo. Raz spuscilam olej przez pompke i od tamtej pory cos zle pokazuje. 

Czy czujnik uszkodzony? Gdzie znajduje sie czujnik aby go wymienic?? 

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy min i max jest 1l różnicy, czyli 4,3l jest gdzieś w połowie,chociaż do tego silnika wlewa sie 5 l i pasuje idealnie. Czujnik poziomu oleju jest w misce olejowej. Olej spuszcza się z  miski a nie odsysa, chyba że leniowi się nie chce. Może coś wciskał na siłę i go uszkodził, kto wie Według etka audi czujnik jest przykręcony do miski od dołu, czyli można go normalnie zdemontować w roczniku 2009

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aprox99 napisał:

Pomiędzy min i max jest 1l różnicy, czyli 4,3l jest gdzieś w połowie,chociaż do tego silnika wlewa sie 5 l i pasuje idealnie. Czujnik poziomu oleju jest w misce olejowej. Olej spuszcza się z  miski a nie odsysa, chyba że leniowi się nie chce. Może coś wciskał na siłę i go uszkodził, kto wie Według etka audi czujnik jest przykręcony do miski od dołu, czyli można go normalnie zdemontować w roczniku 2009

6500tys km zostalo mi do wymiany pokazuje mniej niz polowa, dolac mu troche ? Poczekac do wymiany zalac mu 5l i zobaczyc?? Przy wymianie oleju jestem, odkreca z dolu srobe od miski i spuszcza do konca (przestaje kapac olej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500 to nie mało, ja bym dolał

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem już normalnie przy wymianie oleju wchodzi dokładnie 5 l z wymianą filtra i olej wymieniasz na gorącym silniku odkręcając śrubę w misce oleju. Kontrola poziomu oleju na MMI po wyłączeniu silnika i odczekaniu 1 minuty. Jak nic nie pokaże to czujnik poziomu albo coś innego uszkodzone. Sprawdź kable do tego czujnika. Aha, ja piszę o dieslu bo w tym temacie pytasz, widzę na Twoim profilu jednak 1,8 L benzyna 

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2019 o 18:12, aprox99 napisał:

Potem już normalnie przy wymianie oleju wchodzi dokładnie 5 l z wymianą filtra i olej wymieniasz na gorącym silniku odkręcając śrubę w misce oleju. Kontrola poziomu oleju na MMI po wyłączeniu silnika i odczekaniu 1 minuty. Jak nic nie pokaże to czujnik poziomu albo coś innego uszkodzone. Sprawdź kable do tego czujnika. Aha, ja piszę o dieslu bo w tym temacie pytasz, widzę na Twoim profilu jednak 1,8 L benzyna 

Ok. Dziekuje raz jeszcze. Dolalam miara poszla w gore. W benzynie musze chwile odczekac i pokazuje. Zwroce uwage na to, co wspomniales. 

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...