Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięte 3.2 fsi cala


Wladi1125

Rekomendowane odpowiedzi

cześć pilnie potrzebuję porady , mianowicie 3.2 fsi 265km w niedziele zakończył swój żywot (najprawdopodobniej wina łańcucha rozrządu) i teraz co robić :
  • wymiana silnika to najtańsza opcja ale i też największa loteria
  • remont silnika około 15-20k pln i pewnie w tą stronę bym się skłaniał najbardziej ale nie mieszkam w pl i nie wiem gdzie taki remont mógłbym wykonać aby było zrobione dobrze i na lata , prosiłbym o jakieś propozycje auto z nl wysyłam na lawecie więc mogą być warsztaty z całej pl
  • swap na 4.2 v8 lub 3.0 tfsi tutaj koszt większy ale i mocy więcej jednak w necie wiele informacji odnośnie tego nie ma i też pozostaje sprawa fachowców od ogarnięcia tego
  • prosiłbym o jakieś informacje odnośnie sprawdzonych warsztatów oraz ewentualne pomysły co można by było zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie padło będę wiedział pewnie dopiero w środę , trzeba zobaczyć jakie szkody w silniku  . Na autostradzie przy 140km/h nagle jakby coś pękło , biały dym z wydechu  , kontrolka temperatury silnika , silnik zgasł . Jeśli chodzi o objawy to słychać było dziwne "trykanie" przy lekkim dodawaniu gazu między 2-3 k rpm wydaje mi się że rozrząd i że to właśnie była przyczyna tego zdarzenia , poza tym żadnych innych objawów a następna wymiana rozrządu miała być za 9k km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy łańcuchu interwału wymiany rozrządu nie ma ja ten interwał narzuciłem sobie sam . Kupując auto z potwierdzonym przebiegiem i książką serwisową wiedziałem że olej w silniku wymieniany był co 30k km ( audi tak zaleca , dla mnie to idiotyzm) wiedząc że powoduje to "naciąganie się paska " uznałem że wymiana rozrządu przy 150k będzie w sam raz , niestety nie była .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...