Jump to content
1 1
loozaque

[B5 AJM] Problem z czujnikiem klocków hamulcowych

Recommended Posts

Cześć,

mam problem z czujnikiem klocków hamulcowych z przodu. Z klocka normalnie wychodzi kabelek, który wpina się do instalacji, żeby była informacja o jego zużyciu. W dziwnych okolicznościach po obu stronach kabelki zostały wyrwane z klocków.

Z jednej strony został kabelek luzem i podwiązałem go zipem, z drugiej strony w ogóle nie mam tego kabla, który wychodził z klocka. Zrobiłem na gnieździe zwarcie, żeby symulować poprawny stan klocka hamulcowego. Na chwilę pomogło, ale niedługo po tym zaczął cały czas błąd klocków wyskakiwać (wystarczy przekręcić kołami lub zjechać z krawężnika) i doszedłem do tego, że wystarczy ugiąć kabel instalacji na wysokości przegubu w dowolnym miejscu i błąd wyskakuje. Podejrzewam uszkodzenie kabla instalacji (który się rozgałęzia i jest również od czujnika ABSu?).

Chciałbym uzyskać informację, czy jest szansa, że gdzieś znajdę kolejne gniazdo i będę mógł w łatwy sposób wymienić uszkodzony fragment instalacji czy może to wszystko jest "niewymienialne" i trzeba kable ciąć i dorabiać nowe?

pozdr.<br />Tomek

Kabel powinien iść do złącza pod ECU, możesz go wymienić ale będziesz musiał wypiąć piny z kostek.

29 minut temu, RaThek napisał:

Kabel powinien iść do złącza pod ECU, możesz go wymienić ale będziesz musiał wypiąć piny z kostek.

Dzięki Radek za podpowiedź!

pozdr.<br />Tomek