Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jak wyjąć przednią lampę ?


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewno zwracam się z banalnym problemem ale niestety nie mogłem dzis sobie poradzić z wyjęciem przedniej lampy. Wiec jeśli ktos przerabiał ten temat to bardzo prosze o wskazowki. Chodzi mi tez o to czy trzeba ściągać przedni zderzak. Jeśli tak to w jaki sposób? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwie srubki na gorze lampy-powinienes je widziec i jedna z tylu-jak odsuniesz kable to ja zobaczysz i jedna z boku,od wenetrznej strony,kolo chlodnicy

te z gory musisz calkiem odkrecic torxy,a te dwie pozostale tylko poluzowac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te dwa torxy odkręciłem i szukalem dookoła innych śrób ale nie znalazlem. Więc nie musze ściągać zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie,ze nie,od strony filtra powietrza,zdejmij dolot do puszki-2 srubki,potem kolo wtyczki od lampy powinienes zobaczyc jeden torx i od strony chlodnicy jest drugi-poluzuj je,odepnij wtyczke i wysun lampe-ale jesli chcesz tylko zmienic zarowke,to nie musisz odpinac wtyczki,tylko ja maksymalnie wysun :wink4:[br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 21:48_________________________________________________sorry -korekta,tak jak napisalem jest w B6,w B5 masz dwie na gorze i jedna za zarowka od kierunku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie co do wymiany żarówki to idzie mi to całkiem nie źle. Mam klosz troche brudny i chciałbym go przeczyscić od srodka. Wiem że jest on zabezpieczony metalowymi spinkami. Jesli je zdejme to klosz męde mogł zdjąć do wyczyszczenia? czy moze jakieś niespodzianki mnie jeszcze czekają. A i do założenia będe potrzebował jakiegoś kleju czy może sylikonu czy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest w b5 ale w a3 na pewno klosz jest sklejony i do rozszczepienia potrzebowalbyc opalarki http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=205172 u mnie w B6 tez jest potrzebna-wiec musisz wyjac lampe i to sprawdzic,ale do wyczyszczenia moze lepiej uzyc jakiegos plynu,albo jakis kawalek elastycznego plastiku,ze szmatka owinieta na koncu,po co rozszczepiac lampe od razu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak kiedys miałem b5 i ściągałem klosze do czyszczenia, sa na metalowych spinkach bez problemu wyczyścisz super od środka tylko jedna wazna informacja, nie zakładaj od razu kloszy po umyciu zostaw nawet na 1 dzień w ciepłym i suchym pomieszczeniu cała lampe bo inaczej Ci zaparują, ja tak miałem i musiałem jeszcze raz ściągać suszyłem suszarką do włosów i potem było ok. masz 2 śruby u góry potem musisz kierunkowskaz wyciągnąć odchaczając od środka plastikową zaślepke inaczej nie zejdzie , następnie od boku zewnętrznego lampy z tej strony gdzie miałes kierunek jest jeszcze jedna śruba. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego boseron za ceną wskazówke. Napewno dostosuje się do Twoich rad. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tylko uwarzaj na uszczelke pod kloszem. Ja ostatnio zmienialem klosze z anglika na EU i jedna z uszczelek byla tak przyklejona ze sie porwała. Ale naszczęście z drugiej lampy mialem i bylo ok. Podobno sa do kupienia takie uszczelki ale nie sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wskazówki. Jutro mam wolne od pracy więc wezmę sie za czyszczenie kloszy. Pozdrawiam[br]Dopisany: 20 Marzec 2009, 20:58_________________________________________________Witam ponownie. Właśnie jestem po zabiegu związanym z czysczeniem przednich lamp. Opłacało się gdyż naprawde dużo ładniej teraz wyglądają na samochodzie, nawet mimo iż są one przedliftowe. Co do samego wyjęcia to faktycznie nie jest to trudne. Raz jeszcze dzięki wielkie za cenne wskazówki. Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i 20 zł musialem zapłacić za fachowe ustawienie lamp na stacji diagnostycznej ale bez tego ani rusz :wink4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi ustawili za darmo przy pzeglądzie technicznym :) ale to takie małe OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...