Jump to content
1 1
Mungooo

Piszczenie w glosnikach po zmianie RNS na androida

Recommended Posts

Cześć. Posiadam problem z pętla masy. Kupiłem radio z androidem do audi a4 b7. Radio gra super. Mam system bose. Jednak jest problem w głośnikach pojawiają się zakłócenia. Kiedy włączę światla mijania w głośnikach pojawia się buczenie. Kupiłem w internecie filtr pętli masy. Działa super po wpięciu go w instalację między przewody sygnałowe biegnące do wzmacniacza bose buczenie ustaje. Jednak razem z buczeniem dużo na jakości traci także dźwięk. Bardzo obcięte zostały basy. Jak mogę temu zaradzić? Jeśli podam masę prosto z akumulatora na radio i na wzmacniacz a nie z obiegu auta wyeliminuje problem? Może polecicie jakieś filtry pętli masy które nie zabijają tak bardzo jakości?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Pokaż co to za filtr kupiłeś.

Edited by BeyerBrown

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nie wiem jaką budowę ma ustrojstwo, które zakupiłeś, czy jego budowa oparta jest o transformatory separujące czy np. kondensatory, w każdym razie wypróbuj to:

Filtr-przeciwzakloceniowy-RCA-separator-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 40 zł - Filtr przeciwzakłóceniowy RCA separator pętli HGLI (4909107228). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo...

miałem i nie narzekałem. Albo zbyt głuchy jestem bym usłyszał różnicę.
Wypróbuj... najwyżej odeślesz. Jego budowa oparta jest o transformatory separujące. Potrzebujesz dwóch sztuk.
Swoją drogą - chińczyki wciąż tak cicho grają na wyjściu liniowym (cinch)?

Edited by BeyerBrown

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz co kiedy podłączyłem radio u siebie grało naprawdę cicho i byłem tym lekko zdziwiony że na max głośności jest tak cicho. I tak samo nie było prawie wcale basu za to okropne buczenie. W momencie kiedy ściągnąłem aplikacje power amp sytuacja się zmieniła mogłem zdecydowanie podbić dźwięk - w końcu było głośno no i bass wyregulowalem i było ok. Na seryjnej aplikacji nie mam nawet opcji żeby zwiększyć bass śmiech na sali... a co do tego filtra który ja mam no to dosłownie wycina mi jakieś pasmo i nie mam wcale bassu totalne zero... Jednym słowem masakra. Mógłbyś mi powiedzieć w jakich okolicznościach używałeś tego sprzętu? Był u Ciebie faktycznie wyczuwalny bass ? Miałeś system bose i też miałeś takie problemy z zakłóceniami? Też miałeś androida chińskiego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć głośno to puść sygnał do wzmacniacza BOSE z wyjść głośnikowych chińskiego radia, KONIECZNIE je przy tym odseparowując tymi filtrami (transformatorami) do których link podesłałem wyżej. Jeśli tego nie zrobisz to usmażysz końcówkę mocy w radiu.
Zapewniam Cię, że basu nie wycinają te filtry, wczoraj sprawdzałem - wszystko na 0 ustawione, loudness off, EQ off ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy te filtry zlikwidują mi też zagłuszenia w głośnikach podczas załączonych kierunkowskazów, pracy przepustnicy kol.ssącego, wycieraczek? Obecnie podczas pracy któreś z tych rzeczy słyszę lekkie szumy lub ciche buczenie w głośnikach ? Na oryginalnym RNS-D tego nie ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
1 1

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...