Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje podczas wyższych prędkości


Leicer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Audi A4 B7 2.0 TFSI Avant Quattro 200KM, mam obecnie taki problem, że przy ponad 100km/h zaczyna mi drgać całe nadwozie, czuć to na pedałach i na kierownicy. Ostatnio wymieniłem opony na nowe oraz wyprostowałem felgi, więc z kołami wszystko powinno być okej (zbieżność jest 2-3mm odchylenie, więc nieznaczne). Stąd rodzi się moje pytanie cóż to może być przyczyną takiego zachowania? Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje tylko przy wyższych prędkościach i tylko wtedy?Po postoju i normalnej/przepisowej jeździe jest ok?Może być dwumas?.U mnie problem pojawiał się powyżej 4000 obrotów i prędkości od ok 180km/h,albo butowaniu tzn."efektownym,sprawnym wyprzedzaniu".A,że jeżdżę głownie autostradami do przepisowej prędkości,to trochę czasu minęło zanim zorientowałem się co jest grane.Przy jeździe dziadkowej do dzisiaj bym nie wiedział,że mój dwumas nie żyje:zdjecie:.Posprawdzaj dokładnie i do kumatego mechanika.Oby to jednak nie to:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na początku zaczynało trząść od 130km/h około, a teraz już tak od około 100km/h, u mnie jest skrzynia automatyczna, tiptronic, w niej też jest koło dwumasowe? Jak jadę ~70-80 to może coś delikatnie, ale to też może być już przewrażliwienie haha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że najbardziej czuć to na kierownicy, reszta budy lekkie drgania, ale zaczyna drgać od 80km/h a kończy na 120-130km/h. Ktoś wie co to może być? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 16:32, Leicer napisał:

u mnie jest skrzynia automatyczna, tiptronic, w niej też jest koło dwumasowe?

Nie ma, w tiptronicu masz sprzęgło hydrokinetyczne (konwerter).

Co do drgań, warto sprawdzić przeguby wewnętrzne, często one są przyczyną tego typu tajemniczych drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...