Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grają prawe głosniki


kaktusr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie przepraszam jak coś pomyliłem, pacjent to AVANT 2008 system audio zwykły, mmi 2g low basic, radio na 6 płyt wsadzanych od frontu - nie wiem który to model, wersja bez suba w bagażniku z lewej storny mam taki mały srebrny wzmacniacz w schowku. Jakiś czas temu podczas słuchania dość głośno odcięło mi całkowicie bas z głośników grały tylko górnotonowce. Podgłosiłem i się naprawiło, zrobiło się tak kilka razy w odstępie kilku dni. W chwili obecnej nie grają mi prawe głośniki basowe, gdzie mam szukać przyczyny ? Zacząć od rozebrania drzwi, czy raczej poleciał wzmacniacz ? Lewa strona gra ok, z prawej grają tweetery, midbasy nie wydają żadnego dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem, nie pamiętam co dokładnie było bo robiłem to u kolegi na szybko przy zmianie klocków i pokazywał komp "błędy głośników" i że niby coś z centralnym zamkniem. Skasowaliśmy błędy i nic nie wyskoczyło ponownie, "gmerałęm" wiązkami czy się coś nie przetarło ale nadal nic :/  Centralny działa normalnie, nie było nigdy z nim problemów. 

Edytowane przez kaktusr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dalej ktoś szukał rozwiązania tego problemu, to u mnie było to samo, też w podstawowej wersji nagłośnienia.

Po ściągnięciu tapicerki okazało się, że membrany midbassów są twarde - odkręciłem więc głośniki, i okazało się że wypięły się magnesy. Dodam tylko, że takie głośniki grają, tylko bardzo cicho i samym midem - co wynika właśnie z twardości membrany (jeśli nie, to wina leży po stronie przewodów/radia lub głośnik całkowicie się spalił). U mnie problem występował odkąd kupiłem auto, jednak usztywnienie się membrany przez wypięcie magnesu objawia się "charczeniem" głośnika. Gdy głośnik już sobie trochę tak pocharczy, to w końcu przestaje grać pełnym zakresem. A że głośniki z podstawowej wersji nagłośnienia naszych B8 są nienajlepszej trwałości, to ten problem zapewne pojawia się dość często.

Pozdrawiam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...