Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie reaguje na panel


Alvarin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4b5 z96roku i mam problem z klimatyzacją wymienione mam prawie wszystko kompresor osuszacz składkach chłodnice wszystkie czujniki a panel nie chce reagować na śnieżek i nie zatańczą klimy po zmostkowaniu przy przekaźniku Klima normalnie odpala i działa ale muszę mieć dodatkowy przełącznik czego nie chce mial ktos moze taki problem ze panel nie zatańczą tylko klimy ?

W panelu wszystko dziala prucz wlasnie klimy

Edytowane przez Alvarin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy vagiem albo wejdź w tym serwisowy kilatronika i podaj kody błędów z kanału 1c 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.1 (G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągła przerwa, *06.1 (zobacz
poniżej)
06.2 Czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągłe zwarcie, zobacz 06.1

15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana (norma w tych autach, żeby to naprawić trzeba pruć całą deskę rozdzielczą)

20.1 Złe napięcie kompresora klimatyzacji - ciągle, *20.1 (zobacz poniżej)
20.3 Złe napięcie kompresora klimatyzacji - sporadycznie

50.3 nie ma takiego błędu wg. rozpiski błędów klimatronika B5.

Może masz zimne luty w panelu? Od kiedy masz problem z klimą?

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa, 

jesli chodzi w tym o czujnik przy chłodnicy to mam nowy wraz z chlodnica 

Auto kupilem juz z wadliwe klimatyzacja kompresor zataryu chlodnica zapchana przewody tak samo dlatego wszystko wymienilem plukanie ukladu tez 

Edytowane przez Alvarin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko masz z 96r a panel masz z pierwszego lifta (97-99). Najwięcej problemów z klimą (nastawy klap i załączanie kompresora) jest po wymianie panelu przez poprzedniego właściciela albo z powodu zimnych lutów które są ich bolączką. Nie jestem pewny ale chyba pinout obu tych sterowników jest inny i masz problemy. Pinout klimatronika z II lifta jest na pewno inny, tego to akurat jestem pewny.

Możesz zmienić kodowanie na 00043 i zrobić adaptację* ale nie wiem czy to coś da... jak dla mnie wątpliwa sprawa, ale możesz spróbować.

* Klimatronik ustawiasz na Auto, wchodzisz w sterownik klimy, skasuj błędy, potem wybierasz Coding, wpisujesz te które podałem czyli 00043 a potem w Basic Settings grupa 001 - czekasz aż klapy przejadą od krańcówki do krańcówki, jak zobaczysz zero w każdej pozycji to wychodzisz z BS i sprawdzasz błędy.

Jeśli nadal są to musisz wymienić panel na ten który powinien być w tym autku z tego rocznika. Powinieneś mieć sterownik z wklęsłymi przyciskami o numerze 8D0 820 043 H, po wymianie oczywiście zmieniasz kodowanie jeśli jest inne i przeprowadzasz adaptację - nastawy podstawowe klap.

Dobrze że wrzuciłeś filmik bo tak to bym główkował jak Ci pomóc, a w pierwszym poście napisałeś który rocznik. Kodowanie jakie podałem wyżej jest dla diesla. Uzupełnij profil, przyda się w przyszłości jakbyś zakładał jakiś temat z jakimś problemem.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...