Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polerowanie dekorów piano black


kdawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję wypolerować ramkę wokół lewarka skrzyni biegów. Ramka jest w kolorze piano black.
Robił ktoś już kiedyś taką polerkę? Czym najlepiej się za to zabrać? Dysponuję maszyną polerską DA, potrzebuję info jaka chemia i ewentualnie jakie pady do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co się orientuje polerowanie piano black to nie taki prosty zabieg :) bardzo łatwo coś zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego pytam czym to zrobić żeby nie zepsuć. Może ktoś już to robił i podzieli się doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie już z tym zadaniem i opiszę jak to wykonałem. Na wstępie powiem że ramka była bardzo porysowana (w całości), było też na niej 3 dość długie głębsze rysy które były wyczuwalne pod paznokciem a teraz wygląda jak nowa, nawet pod światłem latarki inspekcyjnej nie ma żadnych śladów na niej.

Po pierwsze zdemontowałem z ramki aluminiową obwódkę wokół mieszka.
Po drugie zamontowałem maszynę polerską DA do imadła tak żeby się nie ruszała.
Po trzecie na maszynę założyłem twardą  gąbkę 80mm Flexipads (cutting) -biały kolor
Potem już standard maszyna na najniższych obrotach, na dekor nakładałem pastę Meguiars Ultimate Compound i trzymając dekor w dłoniach polerowałem go na maszynie zamontowanej w imadło (tak jest dużo wygodniej) jest pełna kontrola nad dociskiem i miejscem polerowania.
Co 3-4 przejazdy przecierałem ramkę IPA i sprawdzałem efekty, płytkie rysy zniknęły bardzo szybko może 7 przejazdów, głębokie znikały powoli. Bałem się że za dużo spoleruje ale postanowiłem że jadę dotąd aż zejdą wszystkie rysy i tak zrobiłem. Myślę że zrobiłem z 30-40 przejazdów całości i po głębokich rysach nie został nawet ślad. Po przetarciu ramka wyglądała jak nowa ale pod światłem latarki było widać płytkie ryski.
Wtedy założyłem na maszynę czerwony pad 80mm Flexipads do tego pasta Manzerna Super Finsh 3500, kilka przelotów dookoła ramki i po przetarciu jest miazga, mam nowy fabryczny dekor popielniczki z ASO i w kolorze piano black i ta ramka po polerce wygląda chyba lepiej niż ten nowy dekor popielniczki.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...