Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy ktoś ma założone felgi o ET 35 ?


mirazm

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym tam nie kombinował, mam 15" Et 35 i mam drugi komple :hi:t śrub, są o około 1cm dłuższe, jutro dokładniej Ci zmierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ET nie ma nic wspólnego z długością śrub,a konstrukcja felgi :cool1: wiem że do felg aluminiowych stosuje się inne szpilki niż do stalówek :hi:

To moze jakies konkrety uzasadnione technicznymi rozwiazaniami ?? a nie ze inne ale jakie to juz nie wiem :P człowiek jak już zada konkretne pytanie to ciezko o odpowiedzi..

ponawiam: ile gwintu musi byc wkrecone w piaste aby spełniało to techniczne wymogi bezpieczeństwa ? i dlaczego pasują/nie pasują standardowe śruby ori do felg aluminiowych.

bo narazie to tylko jeden kolega odpowiedzial konkretnie za co wielkie dzieki (Przemo 78)

ET tak jak Koledzy wyżej pisali nic nie ma do długości śrub.

Standardowe śruby (sferyczne) pasują zarówno do felg stalowych jak i aluminiowych orginalnych (pisząc oryginalnych mam na myśli felgi na których auta wyjeżdżają z fabryki, i są sygnowane znakiem audi czy vw).

Do felg "nie fabrycznych" potrzebne są śruby z łbem stożkowym o długości odpowiadającej (zazwyczaj) dł. śrub oryginalnych.

Dłuższe śruby są potrzebne jeżeli zakładamy dystanse.

Nie wiem ile gwintu wkręconego w piastę można uznac za niezbędne minimum, ale tak na chłopski rozum, to jeśli dł. gwintu w piaście to powiedzmy 10mm, to dobrze by było aby śruba wkręcała się conajmniej tyle samo.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ET nie ma nic wspólnego z długością śrub,a konstrukcja felgi :cool1: wiem że do felg aluminiowych stosuje się inne szpilki niż do stalówek :hi:

To moze jakies konkrety uzasadnione technicznymi rozwiazaniami ?? a nie ze inne ale jakie to juz nie wiem :P człowiek jak już zada konkretne pytanie to ciezko o odpowiedzi..

ponawiam: ile gwintu musi byc wkrecone w piaste aby spełniało to techniczne wymogi bezpieczeństwa ? i dlaczego pasują/nie pasują standardowe śruby ori do felg aluminiowych.

bo narazie to tylko jeden kolega odpowiedzial konkretnie za co wielkie dzieki (Przemo 78)

ET tak jak Koledzy wyżej pisali nic nie ma do długości śrub.

Nie do końca. Jakiś czas temu widziałem felgi w których mniejsze ET było uzyskane poprzez "dołożony pierścień", coś w rodzaju dystansu tylko na stałe przy feldze. I do tych felg trzeba było dłuższe śruby. Ale takie rozwiązanie to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ET nie ma nic wspólnego z długością śrub,a konstrukcja felgi :cool1: wiem że do felg aluminiowych stosuje się inne szpilki niż do stalówek :hi:

To moze jakies konkrety uzasadnione technicznymi rozwiazaniami ?? a nie ze inne ale jakie to juz nie wiem :P człowiek jak już zada konkretne pytanie to ciezko o odpowiedzi..

ponawiam: ile gwintu musi byc wkrecone w piaste aby spełniało to techniczne wymogi bezpieczeństwa ? i dlaczego pasują/nie pasują standardowe śruby ori do felg aluminiowych.

bo narazie to tylko jeden kolega odpowiedzial konkretnie za co wielkie dzieki (Przemo 78)

ET tak jak Koledzy wyżej pisali nic nie ma do długości śrub.

Nie do końca. Jakiś czas temu widziałem felgi w których mniejsze ET było uzyskane poprzez "dołożony pierścień", coś w rodzaju dystansu tylko na stałe przy feldze. I do tych felg trzeba było dłuższe śruby. Ale takie rozwiązanie to rzadkość.

Widziałem (nawet niedawno i po raz pierwszy) takie felgi, z regulowanym ET, na Allegro. W tym wypadku tak jak piszesz, zmiana ET powoduje zmianę wymaganej dł. śruby.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tam było to na stałe, poprostu tak była felga odlana. A o co chodzi z tą regulacją ET ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... o co chodzi z tą regulacją ET ? :mysli:

pewnie coś na zasadzie dystansów :mysli:

raczej napewno bo jak inaczej :gwizdanie: :gwizdanie: :cool1:

Tylko że takie coś jest trochę bezsensowne bo to samo dają dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...