Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

napinacz paska PK

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie do Pikusia

Koło od wentylatora chłodnicy częściowo przysłania napinacz.

Jak sobie z tym poradziłeś ?

Trzeba najpierw ściągnąć wentylator – jest to możliwe ?

Opublikowano

Ja mialem przyjemnosc wymieniac ten napinacz. Powiem tak da rade zrobic to bez rozbierania przodu ale nie jest latwo. Mozna sobie latwo raczki pokaleczyc. Jak dobrze pamietam to trzeba sciagnac obudowe rozrzadu. Gorzej jest pozniej ja dobrze zalozyc.

Nastepnie bierzesz klucz, ktory zakladasz na nakretke napinacza i ciagniesz w strone odkrecania. Pasek sie wtedy poluzuje i go zdejmiesz, a nastepnie to juz odkrecasz srube (oczywiscie w przeciwnym kierunku).

Zycze powodzenia.

Opublikowano

My zmienialiśmy ale przy okazji rozrządu więc wszystko było na wierzchu.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za porady

Wczoraj jeszcze raz się temu napinaczowi przyglądałem.

Bez zdejmowania przodu wymianę jego widzę w czarnych kolorach.

Zabieram się za niego w sobotę.

Pozdrówki

Opublikowano

Wczoraj jeszcze raz się temu napinaczowi przyglądałem.

Bez zdejmowania przodu wymianę jego widzę w czarnych kolorach.

To jest Twoj wybor czy chcesz sie troszke pomeczyc i zrobic to w krotkim czasie, czy chcesz poswiecic temu wiecej czasu i rozbierac caly przod. Wybor nalezy do Ciebie.

Opublikowano
  • Autor

Mam pytanie do Pikusia

Koło od wentylatora chłodnicy częściowo przysłania napinacz.

Jak sobie z tym poradziłeś ?

Trzeba najpierw ściągnąć wentylator – jest to możliwe ?

Opublikowano
Mam pytanie do Pikusia

Koło od wentylatora chłodnicy częściowo przysłania napinacz.

Jak sobie z tym poradziłeś ?

Trzeba najpierw ściągnąć wentylator – jest to możliwe ?

Nie mozliwe zeby kolo Ci przyslanialo napinacz. Chyba, ze w 90 konnym jest inaczej w co watpie. Jedyne co usunolem to obudowe z rozrzadu. Jeszcze dzisiaj zerkne co i jak. Napisze po 17.

Sluchaj patrzylem u siebie i nie wiem w jaki niby sposob ma Ci to kolo przeszkadzac??

Opublikowano
  • Autor

Aż mi się nie chce wierzyć, że u Ciebie jest inaczej.

Czyżby były aż tak duże różnice miedzy 90 i 110 kM silnikiem ?

Nie chcę tego, ale chyba czeka mnie zdejmowanie przodu :sad: .

Już raz przód ściągałem – gdy robiłem rozrząd.

Pozdrówki

Opublikowano
Aż mi się nie chce wierzyć, że u Ciebie jest inaczej.

Czyżby były aż tak duże różnice miedzy 90 i 110 kM silnikiem ?

Nie chcę tego, ale chyba czeka mnie zdejmowanie przodu :sad: .

Już raz przód ściągałem – gdy robiłem rozrząd.

Pozdrówki

Ty mowisz o tym kole co jest blisko napinacza i chodzi po nim pasek??

Jesli tak to niby w czym ono ma Ci przeszkadzac??

Opublikowano
  • Autor

Byłem właśnie sprawdzić raz jeszcze i:

Na wałku od wentylatora jest (między wentylatorem a silnikiem) jest koło na łożysku, na którym chodzi pasek PK i to koło zachodzi na napinacz – patrz rysunek, blokując wyciągniecie napinacza.

Rysunek2.jpg

Opublikowano

To Ty chcesz caly napinacz sciagnac czy tylko kolo?? Teraz sobie cos przypominam jak kupowalem kolo do swojego ze sa dwa rodzaje i Ty wlasnie chyba masz kolo razem z mocowaniem takim aluminiowym. Wiec jesli tak to chyba bedziesz musial rozebrac przod.

Opublikowano
  • Autor

dokładnie

chcę wymienić kompletny napinacz, a nie samo koło od napinacza

Opublikowano
dokładnie

chcę wymienić kompletny napinacz, a nie samo koło od napinacza

A co jest powodem, ze wymieniasz calosc. A propo calosc rozumiem, ze wymienisz to razem z ta duza sprezyna?? A moze da rade zrobic bez rozbierania. Zdejmij pierw kolo od napinacza i zobacz. Moze jest dojscie do srub i jakos wyjdzie calosc.

Opublikowano
  • Autor

Powód wymiany jest taki, że:

1. Coś mi w autko cały czas piszczy, delikatnie chrobocze, szczególnie przy obrotach 1200 i gdy się rozgrzeje trochę silnik.

2. Z obserwacji widać, że napinacz źle pracuję – duże jego drgania. Podejrzewam że te hałasy są spowodowane bezpośrednio przez napinacz który oddziaływuje na pasek PK – i z tą to wszystko.

3. Mam nadzieję, że moja diagnoza jest właściwa – bo już kupiłem kompletny napinacz.

Opublikowano

No u mnie tez piszczalo ale powodem byla sama rolka, czyli kolo dostalo luzu na łożysku. A caly kompletny napinacz to jest ze sprezyna, ktora widac miedzy pompa wtryskowa, a kadlubem silnika.

Opublikowano

no ja jak kupiłem auto widac bylo ze jest krzywy pasek moglo zrzucic i delikatnie piszczal ale wlasciciel powiedzial ze on tak jezdzil ze to nie przeszkadza :roll:

Opublikowano
  • Autor

samą rolkę już wymieniałem i niestety nie pomogło

[ Dodano: 2006-05-26, 13:20 ]

lubię jak w samochodzie wszystko chodzi tak jak trzeba.

Wiem wtedy że mogę liczyć na autko i w trasie nic się nie stanie.

Opublikowano
no ja jak kupiłem auto widac bylo ze jest krzywy pasek moglo zrzucic i delikatnie piszczal ale wlasciciel powiedzial ze on tak jezdzil ze to nie przeszkadza :roll:

Ja jak patrze na to kolko to tez jest lekko ze skosa i zroilem juz tak kilkanascie tysiecy i nie widze zeby cos zlego sie dzialo. W przyszlosci moze calosc wymienie.

Opublikowano
no ja jak kupiłem auto widac bylo ze jest krzywy pasek moglo zrzucic i delikatnie piszczal ale wlasciciel powiedzial ze on tak jezdzil ze to nie przeszkadza :roll:

nie przeszkadza do czasu az Ci pasek zacznie spadac......

z biegiem czasu (kilometrów) kółko przez słabnacy napinacz bedzie coraz bardziej gubilo płaszczyzne co w efekcie doprowadzi do scinania paska a potem do jego zrzucenia.....

takze lepiej to zrobic.....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.