Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaczepienie o kraweznik na prostym odcinku drogi


audi moja niunia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  jadac 60 km/h  troszke  mi kolo zlapalo kraweznika na  prostej drodze   troszke obdarlo alusa zapiszczalo  i odesszlo od kraweznika, :mellow:   prosze osoby znajace sie na temacie  o porade   czy cos robic z tym?  czy   moglo sie cokolwiek stac?   prowadzi sie prosto:mellow:

Proszę o pomoc poniewaz martwie sie czy cos moglo sie stac np  skrzywic  czy cos

Przejmowac sie czy nie?  :smutas:

Edytowane przez audi moja niunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć spokój podjedź do wulkanizatora niech obejrzy oponę i puści Ci koło na wyważarce to będziesz widział czy i jak jest skrzywione.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciejhildek1982 napisał:

Chcesz mieć spokój podjedź do wulkanizatora niech obejrzy oponę i puści Ci koło na wyważarce to będziesz widział czy i jak jest skrzywione.

Wiesz co ze na oponie nawet  praktycznie sladu nie ma

    delikatnie chycilo kraweznika tak  powoli  przez wiekszosc obwodu kola  ryske  zrobilo i w jednym miejscu male zadarcie    zapiszczalo  troszke i wtedy sie odsunelo

kolo mnie nie martwi tylko zawieszenie przekladnia kierownicza itd:smutas:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie bylo uderzenie tylko tak sie przysuswalo stopniowo  nagle zapiszczalo troszke i sie odsunelo...kierownicy praktycznie nie trzymalem wtedy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do mechanika albo na stację diagnostyczną na szarpaki, na stacji zapłacisz za szarpaki pewnie 20 zł a spokój ducha najważniejszy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alusy  16 opony  205/60  takze elastyczne wszytsko

 kole  oponie itd napewno nic sie nie stalo nie ma opcji.... tylko sie martwie o zawieszenie i przekladnie kierownicza

Edytowane przez audi moja niunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak troszkę się znasz sprawdź sam, zdejmij koło, obejrzyj wszystko i tyle, raczej nic się nie stało. Jeśli nie to szarpaki wszystko zweryfikują.

Auto jedzie prosto? Nie ciągnie w żadną stronę. Żadnych dziwnych dźwięków przy skręcaniu lewo/prawo?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciejhildek1982 napisał:

Jak troszkę się znasz sprawdź sam, zdejmij koło, obejrzyj wszystko i tyle, raczej nic się nie stało. Jeśli nie to szarpaki wszystko zweryfikują.

Auto jedzie prosto? Nie ciągnie w żadną stronę. Żadnych dziwnych dźwięków przy skręcaniu lewo/prawo?

tak   wszystko jest tak jak bylo prosciutko i jest cissza

znam,  siciagajac kolo nic sie nie dowiem,  ale skoro bokiem lataja na suchym i auto  takie obciazenia wytrzymuje  to takie cos to chyba nic takiego

Edytowane przez audi moja niunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma co świrować, przy okazji podjechać na szarpak i tyle. Tak jak pisałem dla spokoju swojego. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audi moja niunia napisał:

 a  co mi szarpak pokaze?:smiley:   wzajemnie:smiley:

wszystko pokaże.
Nic się nie stało.
ale podjedź i już sprawdzisz przy okazji zawieszenie itd.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzisz sobie czy nie ma nadmiernego luzu na zawiasach i na końcówce drążka. Kumaty diagnosta wie jak sprawdzić wielowahacz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, coal napisał:

wszystko pokaże.
Nic się nie stało.
ale podjedź i już sprawdzisz przy okazji zawieszenie itd.

dzieki za dobre slowo.:smiley:.mowisz ze to nic takiego?moge byc spokojny?  tez mi sie tak wydaje ze nic sie nie powinno stac..   droga prosta  60km /h po prostu kolo bylo blisko kraweznika     i tak  powoli zaczaczalo sie ocierac w pewnym momencie tak zapiszczalo i odbilo

opony  dosc takie no  wysokie bo profil 60   wiec to tez    troche   jakby zlagdzilo

Edytowane przez audi moja niunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciejhildek1982 napisał:

Sprawdzisz sobie czy nie ma nadmiernego luzu na zawiasach i na końcówce drążka. Kumaty diagnosta wie jak sprawdzić wielowahacz.

zawieszenie cale sprawdzane    ze 2 msc temu:smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu tez raz  tak  na lekkim zakrecie  mi zlapaplo kraweznika    tylko ze przy nieco ponad 40  i odbilo i nic sie nie stalo geomteria ok wszystko ok

a na zakrecie jednak gorzej troche dla auta

to bylo na 15  195/65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpliwa sprawa ze przy takiej predkosci cos moglo sie stac, kierownica jest prosto, nie sciaga, opon nie scina, jak tak jest to niczego wiecej nie wymyslisz, to szukanie dziury w calym. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj  na stacji   diagnostycznej i gosc  sprawdził  mi tak  na  szybko sama zbieznosc wjeżdżając  na takie  plyty

  Zbieznosc  zgadza sie z tym  co mam na kartce z wcześniejszego  pomiaru calej geometrii  

Skoro zbieżności nie  ruszylo     to pochylenia  wyprzedzenia itd  tez nie  powinno co nie?  Jak uważacie? 

Edytowane przez audi moja niunia
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja niunia ma się dobrze .Jechałeś spokojnie koło dotknęło krawężnika a nie uderzyło.  Pomalujesz felgę i zapomnisz o sprawie. Mechanicznie ok.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 23:43, dekiel 13 napisał:

Twoja niunia ma się dobrze .Jechałeś spokojnie koło dotknęło krawężnika a nie uderzyło.  Pomalujesz felgę i zapomnisz o sprawie. Mechanicznie ok.

dzieki:smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...