Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4B6] problem z tiptroniciem


Kosa1333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po wymianie skrzyni biegów, poprzednia padła, a na  tej mam mega problem, skrzynia jest w  trybie awaryjnym, pracuje tylko na 4 biegu, dorzucam zdjęcie błędów. Może ktoś przerabiał identyczną sytuacje i powie co jest grane tak, żeby nie uwalić kasy w błoto

 

80771590_2552236221664153_1661089845952380928_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selekcjoner przełożony ze starej skrzyni?numer 3 na grafice 

 

getImage.png

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej skrzyni nie było tego błędu?  Możliwe ze coś nie tak z połączeniem elektrycznym,błąd zaworu wskazuje na zwarcie a plusem,czyli na wyjściu odczytu tego zaworu jest +12v. Sprawdź czy wiązka nie jest uszkodzona nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pila24 napisał:

W starej skrzyni nie było tego błędu?  Możliwe ze coś nie tak z połączeniem elektrycznym,błąd zaworu wskazuje na zwarcie a plusem,czyli na wyjściu odczytu tego zaworu jest +12v. Sprawdź czy wiązka nie jest uszkodzona nigdzie.

Planuje dać do elektronika furę bo o takich rzeczach nie mam pojęcia. Poinformuje co i jak, aby na przyszłość ktoś wiedział co było winowajcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok napisz co znalazł elektryk,według mnie tutaj jest problem z elektryką. Skrzynia mechanicznie może być zdrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kosa1333 napisał:

Witam, odnawiam post, mam pewne pytanie, gdzie znajduje się sterownik skrzyni? 2002rok

W c5 jest z tyłu pod nogami pasażera z prawej,zapewne z b6 także. 

zobacz w puszce tam gdzie ecu

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc widząc po mechanikach w Lublinie i elektronikach to mają niezłe bicie kasy na automatach, warsztaty odsyłają do siebie, a mamona znika.

Szukam rozwiązania na forach, jedna osoba z A6 miała identyczną sytuację, ale nie mogę do niej napisać(inne forum i dawno nie aktywny)

Więc...czy ta wiązka, która bezpośrednio jest popięta do skrzyni, może odpowiadać za błąd 18228?

17090 to już ogarniam, że selekcjoner

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 możliwości

-uszkodzona wiązka/podłączenie przewodu między sterownikiem a skrzynią (najbardziej prawdopodobne)

-uszkodzony zawór w skrzyni

-zimny lut/uszkodzony sterownik

Według mnie najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie przewodu/wtyczki przy skrzyni bo tam najgorsze warunki panują 

Pokaż zdjęcie odpiętej wtyczki i gniazda przy skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...