Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elementy chromowane na kierownicy


szklara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanko na temat elementów chromowanych w kierownicy. Czy one od nowości są pokryte jakąś folią którą trzeba ściągnąć? Czy może jest to jakaś folia/tworzywo ochronna? U mnie jak widać na załączonych zdjęciach tak jakby folia zaczyna się marszczyć i miejscami odpadać. Auto nie ma przejechanych nawet 50k km (przebieg potwierdzony) więc myślę że jest to jakaś folia która nie została ściągnięta bo pod tym kryje się pięknie świecący chrom. Wątpię żeby te chromy w kierownicy wytrzymałyby tylko 5 lat przy tak znikomym przebiegu (rok produkcji 2014 USA). Sprawdzałem czy tej folii nie da się jakoś zdjąć ale nie udało mi się znaleźć żadnego punktu zaczepienia. Zanim zacznę dłubać chciałbym się upewnić czy to faktycznie jakaś folia czy nie wytrzymało amerykańskiego słońca i już są do wymiany. 

Będę wdzięczny za info. Pozdro :)

IMG_3731.jpg

IMG_3732.jpg

IMG_3733.jpg

IMG_3734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem trochę ściągnąć tą folię ale odpadają tylko kawałki w miejscach gdzie jest pomarszczona. Z prawej strony gdzie nie jest zniszczona nie ma żadnego punktu zaczepienia i prawdopodobnie musiałbym to jakoś drapać żeby to zdjąć stąd mam wątpliwości czy to czasem nie jest jakieś oryginalne zabezpieczenie. U Ciebie ten chrom na kierownicy błyszczy? 

Jakieś pomysły jak mógłbym to zdjąć bez rozbierania kierownicy? Może parą wodną? W miejscach pomarszczonych odpada kawałeczkami a nie chciałbym za bardzo tego drapać bo chrom się porysuje i zniszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie folia a lakier bezbarwny. Miałem ten przypadek w przedlifcie. Ten lakier bardzo ciężko schodzi, a chrom łatwo się rysuje więc wyczyszczenie i polakierowanie odpada. 

 

Ale można np. kupić coś takiego:

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez krafal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź @krafal84! Jak się ma wyjmowanie poduszki i jej odpinanie do komputera? Trzeba to ponownie programować VAGiem aby nie było błędów poduszki/żeby nie odpaliła bez powodu i zadziałała kiedy potrzeba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba programować. Przed zdjęciem poduszki należy jedynie odłączyć akumulator. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...