Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jak usztywnić zawieszenie i jakie spreżyny najlepiej założyć ?


matinput

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ma audi a4 1.8t 2000r. mam problem z zawieszeniem ,jest bardzo miękkie dołków nie czuć ale przy szybszej jeżdzie buja samochód i czuje że auto jest nie stabilne co najlepiej zrobić wymienić amortyzatory czy sprężyny ,czy obie te żeczy?

(pytałem jednego kolegi i muwił żeby założyć sprężyny progresywne firmy: eichbach niebieskie,ale chciałby żeby samochód był sztywniejszy ale i komfortowy , czy to wystarczy wymienić sprężyny czy trzeba też amory?)

Proszę o pomoc:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz aby autko lepiej sie prowadziło było sztywniejsze to musisz go troche obniżyć powiedzmy o -35mm najbardziej optymalne na polskie drogi. Musisz liczyc sie z tym ze stracisz troche na komforcie ale to kwestia przyzwyczajenia. Do wyboru jest wiele sprezyn obnizajacych np. eichbach jak napisales, weitec. Zalecałbym wymiane kompletu czyli amorek + spreżyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kompletu sprężyny + amorki będzie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście przy okazji obniżenie :wink4: Co do producentów to pomyśl nad H&R albo Koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Nie chce zakładać kolejnego takiego samego wątku więc zapytam tutaj- mam szybkie pytanko

czy te springi będa pasować do mojej 1.9 TDI 97 Avant

http://www.moto.allegro.pl/item584466676_sprezyny_sportowe_vw_passat_b5_lub_audi_a4_kombi.html

bardzo prosze o w miarę szybką odpowiedź

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matinput,

zmień stabilizator na pochodzący z Avanta. W sedanie stabilizator 8D0411309K ma 26,8mm średnicy w Avancie 8D0411309M ma 29mm. Guma mocująca stabilizator do nadwozia również jest inna zastosuj 4D0411327H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje pilnie odpowiedzi

czy te springi będa pasować do mojej 1.9 TDI 97 Avant

http://www.moto.allegro.pl/item584466676_sprezyny_sportowe_vw_passat_b5_lub_audi_a4_kombi.html

bardzo prosze o szybką odpowiedź

pozdrawiam

przednie na bank bedą pasować ale tylne :gwizdanie:[br]Dopisany: 27 Marzec 2009, 22:33_________________________________________________gdzieś jest temat spręzyn passata do audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje pilnie odpowiedzi

czy te springi będa pasować do mojej 1.9 TDI 97 Avant

http://www.moto.allegro.pl/item584466676_sprezyny_sportowe_vw_passat_b5_lub_audi_a4_kombi.html

bardzo prosze o szybką odpowiedź

pozdrawiam

Nie będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...