Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc z błędami. A4 B7 Avant 1.9 BKE


SLODKIXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam pomocy z błędami po skanowaniu.Auto kupiłem ze zmienionym silnikiem. Udało mi się dojść że auto miało silnik 2.0 BLB a ma wsadzony 1.9 BKE. Szwagier kupił sobie do domowego użytku do diagnostyki Multidiag+program WOW Wurth. Po przeskanowniu mam następujące błędy dodałem grafiki. Na tą chwilę wiem że nie działa FIS wyświetla mi się tylko ile mogę km przejechać po tankowania. Działa radio.Przyciski od FIS na manetce od wycieraczek nie działają. Sterowanie klimatyzacja czy ustawie 18C czy Maks daje cały czas gorące. Nie raz pół samochodu dobrze pół nie. Raz działa raz nie. Nie działa podgrzewanie lusterek i bocznych tylnich szyb. Tylna działa. Mam też dziwna sytuację, jak wbije wsteczny to dopiero działa tylna wycieraczka. Odrazu mówię że jestem laikiem w tych sprawach. 

IMG_20191207_115533.jpg

IMG_20191207_115646.jpg

Edytowane przez SLODKIXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fisa to polecam wątek o fis i sprawdzenie czy kodowanie fisa jest dobre. 

 

Co do climatronica cóż - padły silniczki od sterowania klapami - rozwiązanie: naprawa (wymiana potencjometrów), lub wymiana na nowe/używane. 

 

3 godziny temu, SLODKIXXX napisał:

Nie działa podgrzewanie lusterek i bocznych tylnich szyb

To zdanie jest średnie do zrozumienia... ale może nie masz podgrzewanych wkładów? Sprawdzałeś wkłady w lusterkach czy są z matami grzewczymi? 

 

Co do wycieraczki wstecznej się nie wypowiem - moja limuzyna jej nie ma :)

 

 

 

a do diagnostyki i kodowania to polecam zakupić vcds'a 

 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ato kupione jest od mechanika który zmienił w nim silnik. Możliwe jest ze komputer silnika gryzie się z nadwoziem.? Z tąd te błędy ECU i niedziałający FIS. Wiem że innym skanerem był błąd o Złym VIN czy cos takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może być kwestia przyuczenia vinu niektóre elementy wykonawcze tego wymagają. Spraw sobie kabel odpowiedni + vcds'a i zrobisz po pierwsze dobry skan po drugie niezbędne adaptacje jeżeli będą potrzebne... 

Mechanik zaufany? Czy po prostu samochód zrobiony na handel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

No może być kwestia przyuczenia vinu niektóre elementy wykonawcze tego wymagają. Spraw sobie kabel odpowiedni + vcds'a i zrobisz po pierwsze dobry skan po drugie niezbędne adaptacje jeżeli będą potrzebne... 

Mechanik zaufany? Czy po prostu samochód zrobiony na handel? 

No okazało się że mechanik na handel. Nawet nie miałem pojęcia że wymieniany był silnik w karcie pojazdu się zczailem dopiero. Będę musial znalesc jakiegoś elektronika magika co by to ogarną. A czy jest prawdopodobne że został sterownik silnika od 2.0 czy musiał wymienić razem ze sterownikiem.? Czy problem z vin i ecu oraz fis jest przez wsadzony sterownik który gryzie się z nadwoziem. Dobrze rozumiem.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SLODKIXXX napisał:

No okazało się że mechanik na handel. Nawet nie miałem pojęcia że wymieniany był silnik w karcie pojazdu się zczailem dopiero. Będę musial znalesc jakiegoś elektronika magika co by to ogarną. A czy jest prawdopodobne że został sterownik silnika od 2.0 czy musiał wymienić razem ze sterownikiem.? Czy problem z vin i ecu oraz fis jest przez wsadzony sterownik który gryzie się z nadwoziem. Dobrze rozumiem.? 

 

Z tego co wiem to sterownik wymienia się razem z silnikiem przynajmniej moi znajomi tak robią. 

Ogarnij sobie dobry kabel z vcds'em bo takie urządzenia diagnostyczne to potrafią różne rzeczy wyświetlać. Dodatkowo vcds'em sprawdzisz kodowania a w niektórych wypadkach i przyuczysz VINu. 

Jeżeli chodzi dokładne błędy i kodowania to wtedy pytaj tu a jak co polecam też stronę 

WIKI.ROSS-TECH.COM

Tam jest serio dużo info jak różne rzeczy kodować, przyuczać itp. 

 

Swoją drogą dawno temu kupiłeś samochód? Bo wydaje mi się, że jeżeli sprzedający - mechanik - nie poinformował Ciebie o zmianie silnika i innych niesprawnościach a sam jest mechanikiem to są dość duże podstawy aby samochód oddać wziąć pieniądze i kupić coś innego nie koniecznie okazjonalnego. 

 

Pozdrawiam, 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...