Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Po włączeniu klimatyzacji nierówna praca silnika


zbychzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim afn-em tak jak w temacie: po włączeniu klimatyzacji na postoju silnik automatycznie zaczyna nierówno pracować. Pojechałem do specjalistów od klimatyzacji, którzy stwierdzili że układ jest pełny (środek chłodzący).

Ma ktoś pomysł co tu jest nie tak (jakieś łożysko czy co innego) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i problem rozwiązany - w przewodzie czynnika przy koło podszybia był wkład, który był włożony odwrotnie. Po jego wyjęciu i włożeniu w prawidłowej pozycji wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roreczki wychodzące od strony kabiny (są tylko dwa) - jak stoisz przed silnikiem to po lewej stronie w rogu (wkład był chyba w lewym).

na zdjęciu zaznaczone:

4a31329deb562e79.jpg

widze że z moich rodzinnych stron kolega ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a kolega odkręcał te rureczki??? U mnie jak chodzi silnik to słychać stamtąd syczenie, jak wyłączę silnik to trochę posyczy i przestaje. Audi A4 mam od tygodnia ale chyba nie powinno syczeć, spryskiwałem płynem do wykrywania nieszczelności ale nic nie widać, obroty też mam niezbyt równe po włączeniu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby te rureczki odkręcić to trzeba najpierw płyn ściągnąć z układu - w serwisie klimy mi to zrobili. Tak przy okazji jak te rureczki odręcali to ciśnienie tam powstało przez właśnie ten wkładzik, który był założony odwrotnie. U mnie w momencie włączenia klimy szarpnie silniczkiem, ale później pracuje stabilnie choć jakieś drgania tam są spowodowane przez kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak chodzi silnik to słychać stamtąd syczenie, jak wyłączę silnik to trochę posyczy i przestaje. Audi A4 mam od tygodnia ale chyba nie powinno syczeć, spryskiwałem płynem do wykrywania nieszczelności ale nic nie widać

To normalne. Nie przejmuj sie tym syczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...