Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania podczas ruszania.


Kamil94audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od pewnego czasu mam problem w moim Audi a mianowicie podczas ruszania z 1 są dość duże drgania na karoserii. Szczególnie jak ruszam że świateł. Problem nie występuje zawsze. Oraz podczas jazdy jak dociskamy gaz napędza się drążek zmiany biegów, a jak odpuszczam to wraca do pierwotnego położenia. Myślałem że może to być wina zużytej poduszki skrzyni biegów. Może ktoś miał podobny problem i podpowie co może być przyczyną. 

Pacjent to Audo A4 B6 1.9 AVB, skrzynia 5-biegowa manual.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem są stare gumy w zawieszeniu,mocno twardnieją jak jest zimno i nie tłumią drgań. U mnie po wymianie całego zawieszenia z przodu problem w zasadzie znikł,a wcześniej przy mrozie czasami telepało przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że miesiąc temu byłem na przeglądzie i kolega dość dobrze sprawdził mi wszystkie elementy zawieszenia i nie było żadnego najmniejszego luzu. A problem pojawia się co jakiś czas np po przejechaniu 100km i no przy temperaturze 8-10 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o luzy tylko o wiek gumy w zawieszeniu,stara guma bardziej twardnieje jak spada temperatura. Sprawdź czy miałeś robione zawieszenie,luzy to jedno a wiek elementów gumowych to inna sprawa. Poduszki pod silnikiem tez mogą swoje dołożyć,szczególnie jak ktoś zamienniki włoży. 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...