Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z tylnym spryskiwaczem A4 b5 99r avant

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z brakiem płynu w tylnym spryskiwaczu. Dziś zauważyłem, mokrą podłogę pod dywanikiem kierowcy. Pompka działa, pobiera płyn i gdzieś w trakcie go traci. Prawdopodobnie w okolicach fotela kierowcy. Czy muszę demontować całą wykładzinę czy ten wężyk jest gdzieś widoczny na poniższym zdjęciu?

 

 

20200216_151033.jpg

20200216_151039.jpg

20200216_151048.jpg

Opublikowano

Szukaj koło przekaźników pod stopka obok pedalu sprzęgła.

Złącz złączka na super glu bo pewnie ona puściła.

Zdemontuj całość i dobrze osusz inaczej robota na marne.

Edytowane przez wesz82

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, wesz82 napisał:

Szukaj koło przekaźników pod stopka obok pedalu sprzęgła.

Złącz złączka na super glu bo pewnie ona puściła.

Zdemontuj całość i dobrze osusz inaczej robota na marne.

Dzięki za podpowiedź, tzn. mam zdemontować wykładzinę i szukać w okolicach pedała sprzęgła? 

Opublikowano

Obok sprzęgła jest stopka pod nia szukaj.

Sprawdź dobrze czy to plyn czy może woda ktora leci po lince do maski.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, wesz82 napisał:

Obok sprzęgła jest stopka pod nia szukaj.

Sprawdź dobrze czy to plyn czy może woda ktora leci po lince do maski.

Ok sprawdzę, powiedz mi czy ten żółty przewód na zdjęciu jest od spryskiwaczy? 

Opublikowano

Już nie pamiętam.

Albo ten albo ten karbowany. 

Opublikowano

Tam jest złączka, która zapewne puściła. Przyczyną może być zatkana dysza wylotowa przy tylnej szybie. Jeżeli płyn nie ma gdzie uciec, ciśnienie w pierwszej kolejności znajduje ujście właśnie przy złączce przewodu przy nogach. Odchyl lekko podłogę i uruchom spryskiwanie tylnej szyby. Od razu zobaczysz w którym miejscu leci płyn.

Opublikowano

Ale po co robić dalej śmietnik????

Niech wpierw rozbierze to i sprawdzi czy to co jest pod dywanem na pewno jest płynem.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, wesz82 napisał:

Ale po co robić dalej śmietnik????

Niech wpierw rozbierze to i sprawdzi czy to co jest pod dywanem na pewno jest płynem.

Sprawdzę w tym tygodniu i dam znać. Z góry dzięki za poświęcony czas :-)

Opublikowano
50 minut temu, wesz82 napisał:

Ale po co robić dalej śmietnik????

Niech wpierw rozbierze to i sprawdzi czy to co jest pod dywanem na pewno jest płynem.

Po zdjęciach widać, że podłoga już podniesiona. Tyle wystarczy. Całej nie trzeba wyjmować.

A czy to płyn? Wystarczy użyć nosa i będzie wiadomo.

Opublikowano
Godzinę temu, lewmichal napisał:

Po zdjęciach widać, że podłoga już podniesiona. Tyle wystarczy. Całej nie trzeba wyjmować.

A czy to płyn? Wystarczy użyć nosa i będzie wiadomo.

I tutaj się mylisz...

Skąd wiesz ile płynu wyleciało przez to???

Od razu radzę zrobić to Profi czyli zdjąć kawałek konsoli i wysuszyć do suchego inaczej będzie problem z parowaniem szyb albo z elektryka.

Opublikowano

To już sam zainteresowany musi stwierdzić. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to podłogę trzeba rwać. Też to przerabiałem w poprzednim A4.

Jednak jeśli chodzi o sedno sprawy i rozwiązanie problemu wycieku, odchylenie wystarczy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.