Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Odzyskanie OC po sprzedaży auta - możliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ze względu na zamknięty wątek http://www.a4-klub.pl/smf/ubezpieczenia_odszkodowania_kolizje_wypadki/oc_po_sprzedazy_autka-t4892.0.html założyłem nowy... ale do rzeczy.

Sprzedałem 28 lutego auto, które miało opłacone w PZU ubezpieczenie OC od 1 stycznia do 30 czerwca 2009 czyli OC jest nadal ważne.

W związku z tym chciałbym podpytać czy mogę odzyskać od ubezpieczyciela wartość OC za okres po sprzedaży auta czyli od 1 marca do 30 czerwca? Dodam, że już zgłosiłem ubezpieczycielowi informację o sprzedaży auta, celem przerwania opłacania OC na sprzedane auto.

Czy może ktoś próbował odzyskać lub odzyskał PLN za OC? Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz odzyskać kasę o ile kupujący zrzeknie się twojego ubezpieczenia, ponieważ jest taka możliwość ze przedłuży sobie twoje, w moim przypadku PZU skontaktowało się z kupującym i on się zrzekł i mam u nich na koncie kasę, jak będe płacił ubezpieczenie odliczą mi pozostałą kwotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz uzyskać zwrot części zapłaconej przez Ciebie składki za ubezpieczenie OC pojazdu musisz przedłożyć do podpisu kupującemu wypowiedzenie umowy ubezpieczenie OC pojazdu, a do tego dołączyć podbitą przez wydział komunikacji umowę z informacją o zbyciu pojazdu.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

złożyłem w PZU oświadczenie o rezygnacji przez kupującego z mojej polisy OC, przedłożyłem umowę kupna sprzedaży z podbitą przez wydział komunikacji umowę z informacją o zbyciu pojazdu, wypełniłem dodatkowy formularz (nadmiar biurokracji), podałem numer konta i teraz oczekuje na przelew z PZU.[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2009, 15:08_________________________________________________Dziękuję za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...