Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polerka+wosk/ceramika dalsza eksploatacja/dbanie


Wysoki10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do "renowacji" lakieru w swojej a4 b8. Lakier to LZ9Y 100% oryginał. Mam kilka pytań w związku z tym do ludzi którzy znają temat.
Zadanie oddam do firmy która się tym zajmuje, byłem w jednym studio zajmującym się detailing'iem(ma pozytywne opinie)  i zaproponowano mi pełną korektę(pełną polerkę usunięcie ok90- 95% rys.) + zabezpieczenie, zaproponowano mi powłokę kwarcową czy ceramiczną(już nie pamiętam) lub tańsza opcja wosk.
Auto zostaje u mnie raczej na dłużej, mam w planach o nie dbać i zagłębić się trochę bardziej w kierunku dbania o samochód pod względem wyglądu lakieru i czystości, bo niestety ten lakier tego wymaga. Dużo czytałem zanim się zalogowałem tutaj. Ogólnie nie mam dwóch lewych rąk i lubię  coś grzebnąć w garażu czy przy samochodzie. W planach jest zakup myjki ciśnieniowej, pianownicy, rękawicy do mycia na 2 wiadra+do tego jakieś podstawowe środki zeby się troche pobawić przy aucie, ale to później, wracając do tematu.
Moje pytania:

1. Co wybrać? Dodam że różnica polerka+wosk/polerka+kwarc cenowa wydaje się nie być duża, ok 300-400zł. Przy ceramice powiedzieli że rok napewno będzię ładnie się trzymać, jak będę dbał, no własnie czy to nie za krótko? Bo czytałem to ponoć utrzymuje się dłużej na samochodzie.
2. Jak wygląda dalsza eksploatacja/mycie.. w przypadku powłoki ceramicznej a jak przy wosku? żeby tego nie zniszczyć i utrzymać jak najdłużej pożądany efekt.Jakieś dodatkowe środki są potrzebne? Czy przy wosku dochodzi dodatkowe woskowanie po zabiegu mycia?
3. Co ile czasu tzn. myć ewentualnie trzeba by położyć/dołożyć wosk w przypadku gdybym wybrał tą opcję?
4. Załóżmy że wybieram ceramikę i po x czasie nw rok dwa zaczynają pojawiać się większe zarysowania/ nie ma już tego efektu łał, Chciałbym to poprawić co wtedy? ponowne nałożenie ceramiki?  Czy znów polerka i nałożenie ceramiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Jeśli lubisz smarować po aucie, to wosk. Jak efekt ma być na dłużej, to powłoka.

ad.2 Używać preparatów do mycia z neutralnym pH. Przy powłoce warto użyć co jakiś czas szampon do jej odetkania. Wosk po myciu warto przelecieć jakimś QD. Powłoki mają też dedykowane środki do ich odświeżania np. cure dla geyona, silk coat dla UNC itd.

ad.3 Zależy jaki wosk jest położony, w jakich warunkach eksploatujesz auto, czym myjesz itp. Są woski, które po miesiącu już spłyną, a są takie co 2-3 spokojnie lub dłużej poleżą. Duże znaczenie ma tutaj jednak przygotowanie powierzchni, dbanie i warunki eksploatacji.

ad.4 Ściągasz resztki powłoki (zwykle pasta finiszowa daje radę) i kładziesz nową.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak oddajesz do firmy na "polerowanie" to raczej nie oczekuj spektakularnego efektu :D

Ceramika może i droższa ale oczywiście przyjemniejsza w utrzymaniu. Używasz od czasu do czasu jakiś Reload + prawdziwe mycie i auto lśni z każdym dniem ;)

 Mam ten sam lakier i u siebie bede robił korekte + powłokę tylko nie mam kiedy do tego usiąść bo ciągle coś goni :( Ale wszystko juz czeka, kwestia czasu i żeby zrobiło się troszke cieplej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak oddajesz do firmy na "polerowanie" to raczej nie oczekuj spektakularnego efektu :D

Ceramika może i droższa ale oczywiście przyjemniejsza w utrzymaniu. Używasz od czasu do czasu jakiś Reload + prawdziwe mycie i auto lśni z każdym dniem ;)

 Mam ten sam lakier i u siebie bede robił korekte + powłokę tylko nie mam kiedy do tego usiąść bo ciągle coś goni :( Ale wszystko juz czeka, kwestia czasu i żeby zrobiło się troszke cieplej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzięki za info, co prawda trochę czasu minęło, ale niestety miałem coś innego na głowie i prace przy aucie zostały przełożone.
Dlaczego mam nie oczekiwać spektakularnego efektu? Auto będzie oddane do firmy detailingowej, a nie do "kogoś z łapanki"

Jestem z południowej wielkopolski, sam dół, (ok. Kępno) może znacie, albo jest tu ktoś godny polecenia/sprawdzony kto mógłby to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...