Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowanie Tiptronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

siemanko, posiadam skrzynie tiptronic, i cos namieszalem.

posiadam kodowanie

0?xxx: Tiptronic Installation

0 = Tiptronic controls in Tip mode only

1 = Live steering wheel Tiptronic controls in D, S or Tip mode

0x?xx: Tiptronic Strategy

0 = Old Strategy (Shifts to first Gear when braked to Standstill)

1 = New Strategy (Automatic Up/Down Shift before RPM Limit & Down Shift at Kick-Down)

0xx?x: Dynamic Shift Program (DSP)

0 = DSP active

1 = DSP inactive

0xxx?: Region/Powertrain

1 = All-Wheel-Drive (Rest of World)

2 = All-Wheel-Drive (North American Region)

3 = Front-Wheel-Drive (Rest of World)

4 = Front-Wheel-Drive (North American Region

 

powiedzcie mi czy ori jest old tip strategy czy new? aktualnie mam new i wydaje mi sie ze skrzynia pracuje o wiele lepiej, ale wole ustawic tak jak powinno byc ori zeby nic sie nie posralo 

Opublikowano

Dobrze ustawiłeś

nowa strategia = dostosowanie do stylu jazdy kierowcy..

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, Robero321 napisał:

Dobrze ustawiłeś

nowa strategia = dostosowanie do stylu jazdy kierowcy..

dzieki, a powiedz mi DSP ma byc wlaczony czy wylaczony, bo juz zwatpilem. Jedni pisza ze maja wlaczony, drodzy ze wylaczony, i sam juz nie wiem

Opublikowano

 

 

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Robero321 napisał:

 

 

czytalem ten temat, i kilka innych, i niektorzy podaja swoj seryjny kod z wlaczony dsp a inni z wylaczonym, dlatego sam juz nie wiem jak jest w oryginale dlatego tutaj zapytalem :)

  • 3 lata później...
Opublikowano

A u mnie 
Właśnie zamotowałem kierownice Multi z B7 z manetkami do mojej B6 2,5 tdi gdzie miałem golasa 3 ramiennego.  Co mój kumpel, który robi masę samochodów nie jest w stanie ustalić to : manetki na kierownicy działają jedynie w trybie Manual +/-, jak dzwignia jest w pozycji D lub S wcisniecie manetki nic nie daje, zero reakcji czyli nie ma tego przejścia w kilkunasto sekundowy Manual a potem powrotu do Automatu.  To któro kodowanie / funkcja daje ten tymczasowy Manual?

Opublikowano

Raczej tak tez nie miałem multi ani przełączania biegów po zmianie i prawidłowym zakodowaniu działa to tak jak opisujesz czyli przez kilkanaście sekund czeka na zmianę biegu potem przechodzi w tryb auto.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

To jest kodowanie które według opisu powinno u mnie hulać .Sczególnie istotna jest druga cyfra : 1- Tiptronik /pedals instaled. Aby działało tak jak wyżej pisałem czyli w trybie D wciśnięcie manetki przechodzi w tymczasowy tryb manual muszę wybrać 0-  Tiptronik /pedals not instaled. i to właśnie w tej chwili mam i działa tak jak powinno. Kumpel co to kodował powiedział że to nie ma sensu bo przecież pisze i zaznaczamy że tip nie ma . Ale powiedziałem ku przygodzie  i kodowanie 00001 działa tak jak powinno,

WhatsApp Image 2024-02-04 at 01.11.45 (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-02-04 at 01.11.45.jpeg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.