Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamera wifi podłączenie


mistrzu000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taką kamerę bezprzewodowa i mam pytanie jak i pod co podłączyć te przewody? Bo to co jest napisane na tym obrazku to nie przejdzie

Screenshot_20200402_210722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak napiszesz do czego planujesz ją podłączyć (jakie radio, model itp) 

Po drugie wstaw zdjęcia tego co masz do podłączenia. 

Z reguły kamery bezprzewodowe tego typu co tu wstawiłeś działają pod stacjami typu android. Zestaw jest wyposażony w nadajnik i odbiornik. Ich podłączenie jest banalnie proste... po stronie kamery przy nadajniku są najczęściej dwa kable (plus i minus - na plusie ma się pojawić napięcie po wbiciu wstecznego więc najlepiej wpiąć się plusem w plus od lampy cofania). Po stronie odbiornika to już zleży jak majfrednów poniosła wena twórcza i albo jest odbiornik z usb i kablem sygnałowym (z usb czerpie zasilanie), albo są wyprowadzone kable na plus i minus - na których podajesz prąd po włączeniu radia. Są też inne kombinacje gdzie np. tak jak na obrazu dajesz 12v po zapłonie i 12v po wbiciu biegu itp... więc bez opisu do czego planujesz to podłączyć oraz bez chociażby zdjęcia zestawu jakim dysponujesz może być ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce to podłączyć pod lusterko z androidem https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowa-kamera-rejestrator-a940-android-adas-8620153183 gdzie już mam kamerę w lusterku i kamerę przewodowa a ta będzie 3. A zestaw to kamera taka 

Kamera-Cofania-WiFi-bezprzewodowa-Androi
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 149,99 zł - Kamera Cofania WiFi bezprzewodowa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra i w czym problem bo nie rozumiem ...

Wg opisu na aukcji radia i na zdjęciu kamery masz 3 kable... stałe 12v i stałą masę - trzeba poszukać gdzie się podpiąć - chociaż stałe to mnie tak średnio tu pasuje - najlepiej dać 12v po zapłonie na czerwony, masę z punktu masowego i żółty kabel - 12 v z żarówki cofania  - czyli z kabla gdzie pojawia się napięcie po wbiciu wstecznego. 

W lusterku trzeba pewnie jakąś aplikację lub coś w tym stylu co pozwoli złapać sygnał z kamerki oczywiście przy włączonym wifi w lusterku. 

swoją drogą chińska myśl techniczna mnie zaskakuje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam lusterko właśnie z aplikacją f-car, podłączyłem czerwony przewód pod stałe zasilanie właśnie, żółty pod kamerę cofania i masę pod masę w samochodzie ale nie pojawia się nowa sieć, a jest wszystko dobrze podlaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mistrzu000 napisał:

żółty pod kamerę cofania

znaczy masz na myśli żarówkę wstecznego? 

Ewentualnie dla testu możesz jeszcze zrobić mostek żótego z czerwonym - tylko dla testu - wtedy na obu będzie 12v więc kamerka będzie gotowa do przesyłania sygnału. Na podłączonym tylko czerwonym i czarnym - powinna być dostępna sama sieć. 

Dla ewentualnych testów możesz przypiąć się bezpośrednio do aku - jeżeli sieć nadal się nie pojawi to ja stawiam na walniętą kamerkę - lub uszkodzony gdzieś przewód idący do kamery innych możliwości nie widzę - spróbuj kamerkę podłączyć bezpośredni pod aku. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żółty pod wsteczny, telefon mi sam wstawia wyrazy czasem, a mostek tzn. Żółty i czerwony razem pod akumulator do plusa i czarny to minus? Sory ale nie bardzo się znam na elektryce i stąd te pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod ako i wszystko działa, czyli teraz może to zostać tak podpięte czy będzie mi żarło prąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po mostku kamera wysyła ciągle sygnał - jest jakby cały czas włączona. 

To znakiem tego coś nie tak podłączyłeś z tyłu. 
Miernik masz? Jeżeli tak to w rękę go i szukaj przewodów :)

Musisz poszukać 12 v po zapłonie (najlepiej) i pod to dajesz kabel czerwony. 

Masa - najlepiej z punktu masowego czyli śruby dokręconej do karoserii - i tu kabel czarny

żółty - do przewodu w wiązce lampy, w którym pojawi się napięcie po wbiciu wstecznego. 


Jeżeli pod aku działało to gdy znajdziesz odpowiednie kable z tyłu to też będzie działać - innej opcji nie ma - tylko używaj miernika :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko podłączone tylko ciężko z tyłu znalesc kabel który jest włączany po zapłonie, może ktoś wie który kabel tzn. Jaki kolor będzie działał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wszystko już działa elegancko. Kolega mi podpowiedział i stały plus 12v dalem pod bezpiecznik który ma prąd po przekręceniu stacyjki, żółty pod światło cofania, i masę do masy w samochodzie. Dziękuję wszystkim za pomoc. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...