Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd AIRBAG pasażera po podłączeniu kostki pod schowkiem


Biggi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Przy okazji naprawy zawiasu schowka pasażera, w momencie jak go demontowałem, zauważyłem że cała wiązka przełącznika "Passenger AIRBAG" jest odłączona od kostki.

Po naprawie schowka przyszedł czas na montaż, i zdecydowałem, że oczywiście podpinam kostkę.

I wyskoczył błąd AIRBAG na desce (wcześniej zanim nie wiedziałem, że kostka jest odłączona, VCDS nie pokazywał żadnych błędów w module 15- Airbag).

Po skanie w VCDsie otrzymałem takie info:

Adnotacja 2020-04-23 190013.png

 

Co należy ugryźć najpierw? Dodam, że w aucie raczej na bank zmieniano cały moduł pod kierownicą (jest zainstalowana kiera MF z B7 S-line).

 Dodam, że zmiana położenia ON na OFF i odwrotnie tego switcha w schowku nie daje żadnej zmiany w błędach. Nie mogę też ich skasować.

Mam nadzieję, że poduszka jest bo już sam nie wiem.

 

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kodowanie tego modułu od airbagów?

Bo ewidentnie napisane że błędnie zakodowany sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wskoczę do auta i sprawdzę.. Tylko przyznaję się bez bicia nie za bardzo wiem jak to sprawdzić w przypadku airbagów. Tym się jeszcze nie bawiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz w sterownik airbagów to zrób screena okna z vcdsa tego po wejściu w airbag i tam będzie widać kodowanie i numer sterownika.

widzę że jesteś z 3miasta więc mogę pomóc jak będziesz potrzebował. W razie co możesz pisać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się ogarnąłem po całym dniu, wklejam zrzut z modułu tak jak @MaTeo85 prosiłeś.

Jak coś to możemy przejść na priv.

 

Adnotacja 2020-04-24 162227.png

Adnotacja 2020-04-24 162340.png

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy przyjmie kodowanie 0011602

jeśli nie to nie da się zakodować w twoim sterowniku wyłącznika airbag poprzez vcdsa. wtedy zostaje ktoś z VASem albo aso.

za pierwszym podejsciem może nie przyjąć kodowania więc sprawdź kilka razy zanim zrezygnujesz.

jeśli nie przyjmie to trzeba odpiąć wtyczkę od stacyjki w schowku żeby nie było błędu na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.. Jutro spróbuję takie kodowanie wrzucić. 

Ona była odpięta cały czas i żadnych błędów nie było. 

Czy to mimo wszystko oznacza że poduszki są i w razie czego powinny odpalić? Bo tego się boję najbardziej.. Ze ich nie mam. Nie przejmuję się tym przełącznikiem bo już nie muszę wyłączać poduchy. Jeśli odepnę i błędy znikną to poduchy same w sobie są ok? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sterownik nie widzi błędów a nikt nie kombinował to poduchy są na miejscu.

Wygląda na to że ktoś dokładał stacyjkę od wyłączania poduchy i możliwe że sterownik nie chciał przyjąć kodowania.

Miałem dokładnie taki sam przypadek u siebie dołożyłem wszystkie graty czyli stacyjka lampka i kable a sterownik nie przyjął kodowania. Te z końcówką J (u mnie jest taki sam) tak mają że to loteria czy da się je ponownie przekierować, oczywiście w ASO lub odisem do zrobienia ale vcdsem nie ruszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą kolegi @MaTeo85 doszliśmy do tego, że wymagana jest u mnie lampka sygnalizująca o wyłączeniu Airbaga. W związku z tym, że jej nie mam, a włącznika nie używam, wykodowałem włącznik z modułu AIRBAG, wypiąłem wtyczkę z samego przełącznika w schowku, zostawiając tylko lampki w schowku, wyczyściłem błędy i jest spoko. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...