Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

Posiadam audi a4 b8, i nie wiem czy posiada on czujnik deszczu czy nie, niby za lusterkiem jest jakaś puszka i jakieś kabelki do niej idą ale nie zauważam żeby działał podczas deszczu, a gdy ustawiam manetkę wyczieraczek na pozycję 1 to teoretycznie powinien się aktywować i wycieraczki nie powinny działać gdy nie ma deszczu a mimo to działają w trybie czasowym.

Liczę na pomoc 

Z góry dziękuję pozdrawiam ? 

IMG_20200425_123404.jpg

IMG_20200425_123505.jpg

Opublikowano

Posiadasz czujnik deszczu. W załączniku masz jak on dokładnie wygląda:

AUDI-SENSOR-CZUJNIK-DESZCZU-8T0955559
ALLEGRO.PL

AUDI SENSOR CZUJNIK DESZCZU 8K0955559C na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!

Można to też sprawdzić w wyposażeniu po VIN. Pozycja "Włączanie pracy okresowej wycieraczek/czujnik deszczu i światła". Jeżeli masz "8N7" tzw. "włącznik wycieraczek z regulacją przerw z czujnikiem światła/deszczu" to będziesz miał 100% potwierdzenie :)

Edytowane przez Barti_

Opublikowano

Bardzo małe prawdopodobieństwo aby czujnik był niezakodowany jednakowoż wejdź w temat montażu czujnika deszczu i sprawdź swoje kodowania, jeżeli jest niezakodowane to ktoś musiał to albo dołożyć albo mocno namieszać w sterownikach, a co do manetek to widać iż jego manetka obsługuje to, zresztą nie ma manetki która by tego nie obsługiwała(prawdopodobnie). Odczytaj błędy, a jeśli nic nie wyskoczy to jest to tak łatwy system iż jedyne co mogło by się zepsuć to sam czujnik. Wyjmując go z szyby pamiętaj aby nie zgubić żelowej foli i przed ponownym jej użyciem, wszystko wyczyścić alkoholem i również z alkoholem nakładać go ponownie, tak aby żel kleił się.

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, pawel-174 napisał:

Bardzo małe prawdopodobieństwo aby czujnik był niezakodowany jednakowoż wejdź w temat montażu czujnika deszczu i sprawdź swoje kodowania, jeżeli jest niezakodowane to ktoś musiał to albo dołożyć albo mocno namieszać w sterownikach, a co do manetek to widać iż jego manetka obsługuje to, zresztą nie ma manetki która by tego nie obsługiwała(prawdopodobnie). Odczytaj błędy, a jeśli nic nie wyskoczy to jest to tak łatwy system iż jedyne co mogło by się zepsuć to sam czujnik. Wyjmując go z szyby pamiętaj aby nie zgubić żelowej foli i przed ponownym jej użyciem, wszystko wyczyścić alkoholem i również z alkoholem nakładać go ponownie, tak aby żel kleił się.

Aha dzięki za pomoc.

Mam jeszcze jedno odnośnie zielonego menu. 

Czy do jego odblokowania trzeba podpinać komputer czy jest do tego jakaś kombinacja przycisków, bo nie mogę w nie wejść tą kombinacja przycisków jaka jest podawana.

 

Opublikowano
37 minut temu, Hubiq000 napisał:

Aha dzięki za pomoc.

Mam jeszcze jedno odnośnie zielonego menu. 

Czy do jego odblokowania trzeba podpinać komputer czy jest do tego jakaś kombinacja przycisków, bo nie mogę w nie wejść tą kombinacja przycisków jaka jest podawana.

 

Aktywacja zielonego menu jest przez VCDS'a, czyli komputerem. Potem już możesz kodować z zielonego menu, ale tylko te rzeczy które są w sterowniku MMI. Warto odblokować będąc u mechanika z vcds'em, niewiadomo kiedy się przyda.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.