Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kamery cofania pod RNS E


klucha2809

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem w podlaczeniu kamery cofania w a4 b6. Samochod poczatkowo nie mial rns e, dolozylem navi, teraz chcialem podlaczyc kamere cofania ale nie odpala. W zalaczniku zdjecie interfejsu i kamerki, moze ktos doradzi co i gdzie. 

20200403_182630.jpg

20200403_182639.jpg

20200403_182634.jpg

20200403_182625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rns zwykły czy LEDowy?

kodowanie radia zrobione?

zasilanie bierzesz z jakiego miejsca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rns e zwykly... kodowanie robilem, adaptacje kanal 4 z 0 na 1 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak, jesli chodzi o czewony czincz z kamery cofania, on posiada 2 kable czarny podlaczylem do masy i czerwony podlaczylem do swiatla wstecznego z lampy. I to samo zrobilem przy interfejsie, czarny do masy i czerwony do plusa stalego(ktorys tam z radia wzialem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł MCE masz w wersji High czy Low?

jeśli high to zasilanie z lampy nie jest dobrym pomysłem bo będą zakłucenia w obrazie.

wklej info z autoscanu z VCDSa z radia i ew mce (sterowniki 37 i 09) jeśli nie wiesz w jakiej wersji masz moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no i najważniejsze czy do pinu C2 w kostce quadlock w radiu podłączyłeś sygnał wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

no to masz odpowiedź dlaczego nie działa.

sygnał wstecznego najlepiej wziąć z sygnału RF. ale żebym mógł Ci powiedzieć gdzie go znaleźć to musze wiedzieć jakie auto, silnik, rok, skrzynia biegów automat czy manual i czy moduł mce w wersji High czy Low

Edytowane przez MaTeo85
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto a4 b6 avant. 2001/2002 rok. Silnik 2.5 tdi 155km skrzynia manual. Nie wiem tylko jaki ten modul. Moge napisac jedynie tyle ze na fisie nie mam komunikatow np o spalonej zarowce, moze cos Ci to wyjasni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w vcdsie mozesz sprawdzić sterownik 09 i podaj jaki jest jego numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok do wieczora postaram sie to ogarnac, teraz nie mam mozliwosci :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w zależności od wersji wyposażenia sygnał RF (czyli +12V po wbiciu wstecznego) możesz znaleźć tutaj:

1. Wersja MCE Low: Czerwona kostka w grodzi pod obudową sterownika silnika (kostka T17d PIN 15) skąd idzie bezpośrednio do świateł wstecznego prawa/lewa strona, kolor przewodu: niebieski/czerwony)

a4 Low - RF.JPG

2. Wersja MCE High: Czerwona kostka w grodzi pod obudową sterownika silnika (kostka T17d PIN 15) skąd idzie bezpośrednio do modułu komfortu (czarna kostka T12i PIN 7), kolor przewodu: niebieski/czerwony

a4 High - RF.JPG

3. Jeśli masz na wyposażeniu lusterko samo ściemniające (fotochromatyczne wewnątrz) to sygnał ten będzie także w nogach kierowcy na słupku A (w pomarańczowej kostce T17f PIN 9), kolor przewodu: niebieski/czerwony

a4 - RF - 1.JPG

4. Jeśli miałeś na wyposażeniu oryginalnie tak zwaną małą nawigację czyli BNS 4.x to sygnał ten będzie także w kostce od nawigacji w czarnej kostce T8e PIN 2, kolor przewodu: niebieski/czerwony

a4 - RF - navi.JPG

5. Jeśli masz na wyposażeniu fabrycznie sterownik PDC (pomoc przy parkowaniu) to sygnał ten będzie także w brązowej kostce T16f PIN 6 przy sterowniku PDC, kolor przewodu: niebieski/czerwony

a4 - RF - pdc.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem ze mam podprowadzic z tegi zrodkla kabel i wpiac sie w kostke  z radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...