Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż kamery cofania pod RNS E

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. 

Mam problem w podlaczeniu kamery cofania w a4 b6. Samochod poczatkowo nie mial rns e, dolozylem navi, teraz chcialem podlaczyc kamere cofania ale nie odpala. W zalaczniku zdjecie interfejsu i kamerki, moze ktos doradzi co i gdzie. 

20200403_182630.jpg

20200403_182639.jpg

20200403_182634.jpg

20200403_182625.jpg

Opublikowano

rns zwykły czy LEDowy?

kodowanie radia zrobione?

zasilanie bierzesz z jakiego miejsca?

 

Opublikowano
  • Autor

Rns e zwykly... kodowanie robilem, adaptacje kanal 4 z 0 na 1 tak?

Opublikowano

jaki SW masz w rnsie? i jakie kodowanie masz?

Opublikowano
  • Autor

Teraz tak, jesli chodzi o czewony czincz z kamery cofania, on posiada 2 kable czarny podlaczylem do masy i czerwony podlaczylem do swiatla wstecznego z lampy. I to samo zrobilem przy interfejsie, czarny do masy i czerwony do plusa stalego(ktorys tam z radia wzialem)

Opublikowano

moduł MCE masz w wersji High czy Low?

jeśli high to zasilanie z lampy nie jest dobrym pomysłem bo będą zakłucenia w obrazie.

wklej info z autoscanu z VCDSa z radia i ew mce (sterowniki 37 i 09) jeśli nie wiesz w jakiej wersji masz moduł

Opublikowano

aha no i najważniejsze czy do pinu C2 w kostce quadlock w radiu podłączyłeś sygnał wstecznego?

Opublikowano
  • Autor

20200511_170828.jpg

Opublikowano
  • Autor

Nie wpinalem nic w kostke quadlock

Opublikowano

image.png

no to masz odpowiedź dlaczego nie działa.

sygnał wstecznego najlepiej wziąć z sygnału RF. ale żebym mógł Ci powiedzieć gdzie go znaleźć to musze wiedzieć jakie auto, silnik, rok, skrzynia biegów automat czy manual i czy moduł mce w wersji High czy Low

Edytowane przez MaTeo85
literówka

Opublikowano
  • Autor

Auto a4 b6 avant. 2001/2002 rok. Silnik 2.5 tdi 155km skrzynia manual. Nie wiem tylko jaki ten modul. Moge napisac jedynie tyle ze na fisie nie mam komunikatow np o spalonej zarowce, moze cos Ci to wyjasni

Opublikowano

a w vcdsie mozesz sprawdzić sterownik 09 i podaj jaki jest jego numer

Opublikowano
  • Autor

Ok do wieczora postaram sie to ogarnac, teraz nie mam mozliwosci :/

Opublikowano
  • Autor

A poza tym reszte tych przewodow dobrze podlaczylem?

Opublikowano

Ok w zależności od wersji wyposażenia sygnał RF (czyli +12V po wbiciu wstecznego) możesz znaleźć tutaj:

1. Wersja MCE Low: Czerwona kostka w grodzi pod obudową sterownika silnika (kostka T17d PIN 15) skąd idzie bezpośrednio do świateł wstecznego prawa/lewa strona, kolor przewodu: niebieski/czerwony)

a4 Low - RF.JPG

2. Wersja MCE High: Czerwona kostka w grodzi pod obudową sterownika silnika (kostka T17d PIN 15) skąd idzie bezpośrednio do modułu komfortu (czarna kostka T12i PIN 7), kolor przewodu: niebieski/czerwony

a4 High - RF.JPG

3. Jeśli masz na wyposażeniu lusterko samo ściemniające (fotochromatyczne wewnątrz) to sygnał ten będzie także w nogach kierowcy na słupku A (w pomarańczowej kostce T17f PIN 9), kolor przewodu: niebieski/czerwony

a4 - RF - 1.JPG

4. Jeśli miałeś na wyposażeniu oryginalnie tak zwaną małą nawigację czyli BNS 4.x to sygnał ten będzie także w kostce od nawigacji w czarnej kostce T8e PIN 2, kolor przewodu: niebieski/czerwony

a4 - RF - navi.JPG

5. Jeśli masz na wyposażeniu fabrycznie sterownik PDC (pomoc przy parkowaniu) to sygnał ten będzie także w brązowej kostce T16f PIN 6 przy sterowniku PDC, kolor przewodu: niebieski/czerwony

a4 - RF - pdc.JPG

Opublikowano
  • Autor

I rozumiem ze mam podprowadzic z tegi zrodkla kabel i wpiac sie w kostke  z radia ?

Opublikowano

tak w kostkę C pin 2.

Opublikowano
  • Autor

Zrobilem zdjecia sterownikow na vcds

20200511_183710.jpg

20200511_183634.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.