Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zmiana tematu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

test

Edytowane przez davis693
zmiana

Opublikowano
  • Autor

@hak64 mógłbym prosić o pomoc?

 

Opublikowano

Gdyby była to szkoda z OC sprawcy, to kosztorys naprawy powinien przekroczyć 5 tys zł. Ty jednak masz szkodę z AC i w dodatku opcję kosztorysową, zatem ubezpieczyciel zrobi kalkulację z użyciem zamienników, w dodatku z naliczoną amortyzacją. Nie napisałeś też ile masz lat (dodatkowy udział własny dla młodego kierowcy: 2 000,00 zł).

Opublikowano
  • Autor

skończone 26, więc już się chyba nie kwalifikuje jako młody kierowca

Opublikowano
  • Autor

zmiana

Edytowane przez davis693
zmiana

Opublikowano
  • Autor

Z innych tematów wnioskuje, że roboczogodzina jak zwykle zaniżona, ale co do reszty to nie wiem.

Opublikowano

Owszem, stawka rbg jest zaniżona (profesjonalne warsztaty stosują stawki od 100 zł w górę), ale ty masz szkodę likwidowaną z AC, a to już inna bajka. Tam ubezpieczyciel dyktuje warunki (na które się godziłeś podpisując umowę ubezpieczenia).  Wartość tej szkody rażąco zaniżono, ale jak wspomniałem  "widziały gały co brały". Jedyną nieprawidłowością jest potrącenie 30% wartości części zamiennych (naliczony rabat), w sytuacji gdy już potrącono 55% wartości tych części (ubytek wartości części /amortyzacja/). Żaden przepis prawa nie nakłada na poszkodowanego obowiązku naprawiania swojego auta, zatem naliczony rabat do ceny części jest bezprawny. W kosztorysie nie ma też wzmianki o elementach mocujących i wzmacniających zderzak. Zapewne nie był zdejmowany do oględzin. warto więc zdjąć poszycie zderzaka, zrobić fotki uszkodzeń i wysłać ubezpieczycielowi z żądaniem korekty wyceny.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za opinię, napiszę o ponowną kalkulacje z pominięciem rabatu 30% za części zamienne oraz doślę zdjęcia kratki dyfuzora bo dopiero teraz zauważyłem, że ma połamane mocowania. Co do mocowan zderzaka, to dostałem informację oraz jest dopisek w kosztorysie, że jak po zdjęciu elementu będą widoczne dodatkowe zniszczenia to mam dosłać zdjęcia w celu dodatkowego rozpatrywania. Nie wiem jak to do końca dziala.

Opublikowano

Nie mam pojęcia czemu zamierzasz się rozdrabniać i pisać odwołanie z powodu naliczonego bezprawnie rabatu, a potem kolejne z powodu ujawnienia nowych uszkodzeń. To się robi w jednym piśmie odwoławczym. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.