Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony zderzak - odwołanie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio miałem kolizję na autostradzie, zostałem stuknięty w tył pojazdu. Co do uszkodzeń ucierpiał zderzak i spojler, nie ściągałem jeszcze zderzaka, żeby zobaczyć czy pod jest wszystko całe.

Dostałem kosztorys i mam pytanie czy warto się odwoływać, jeżeli tak to na co jeszcze, poniżej to co znalazłem:

- niska stawka rbh 55 zł

- W kosztorysie zastosowano rabat na części zamienne AUDI w wysokości 20%

- zastosowanie zamienników, a nie oryginalnych części (rozumiem, że mam prawo domagać się, aby auto był w stanie jak sprzed kolizji?)

 

Proszę o podpowiedź co do lakierowania i jego stopnia w kosztorysie.

 

z1.jpg

z2.jpg

k1.png

k2.png

k3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć poszycie zderzaka, bo pod nim znajdziesz kolejne uszkodzenia. Sporządzając odwołanie dołączyć do niego żądanie uwzględnienia w wycenie nowo ujawnionych uszkodzeń (zrobić i dołączyć fotki uszkodzeń pod skorupą).

W odwołaniu wskazać, że przyjęta przez ubezpieczyciela stawka rbg jest za niska ( szanujące się warsztaty stosują stawkę powyżej 100 zł), domagać się części oryginalnych, wskazać, że żaden przepis prawa nie nakłada na poszkodowanego obowiązku naprawiania swojego auta (wóz można sprzedać w stanie uszkodzonym), zatem użyty rabat na części jest bezprawny. Zastosowany w kosztach materiału lakierniczego współczynnik odchylenia (55%), jest w istocie bezpodstawnym okrojeniem wartości materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...