Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odboje i oslony


ChinQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. przymierzam sie do wymiany sprezyn i amorkow obnizajacych. 

mam zawieszenie komfort czy moglby mi ktos podeslac jakie musze kupic doboje i oslony? 

One musza byc nizsze. Te od sline beda ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma. Kupiłem osobno sprężyny i osobno amorki. 
Wiesz może jaka wysokość powinny mieć nowe odboje? 
musze wymienić przednie i tylnie ta?

Edytowane przez ChinQuan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaka może być wysokość. Przy zakładaniu przymierz, bo w sumie od odboju zależy jak szybko będzie "tłukło" przy uderzeniu w dziurę. 

Ew. "na Janusza" tnij stare :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, muniek32 napisał:

Nie mam pojęcia jaka może być wysokość. Przy zakładaniu przymierz, bo w sumie od odboju zależy jak szybko będzie "tłukło" przy uderzeniu w dziurę. 

Ew. "na Janusza" tnij stare :p

No wlasnie nie chciałbym tego robić na Janusza. Koszt odbojow jest znikomy. 
Nie wierze ze nikt nie wie jakie powinny być ? kurde w sumie osłony to chyba w zestawie moglbyby być :/ 

1CC3870B-3962-4DBF-ABD7-A6B144850C4B.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, muniek32 napisał:

Nie mam pojęcia jaka może być wysokość. Przy zakładaniu przymierz, bo w sumie od odboju zależy jak szybko będzie "tłukło" przy uderzeniu w dziurę. 

Ew. "na Janusza" tnij stare :p

Pisałem do eibach i niby jeśli jest potrzeba wymiany odbojow to będą w pudełku. Jeśli ich nie ma znaczy ze seryjne będą ok. 
mam nadzieje ze ktoś się wypowie jeszcze dzisiaj jak to wyglądało u niego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich autach montowałem JAMEXY oraz EIBACH i w żadnym zestawie nie było odboji. Teoretycznie jesli obniżamy o 30mm to wymiana amortyzatorów nie jest konieczna, więc możliwe, że przy takim obniżeniu wymiana odboji tez nie jest konieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, muniek32 napisał:

W poprzednich autach montowałem JAMEXY oraz EIBACH i w żadnym zestawie nie było odboji. Teoretycznie jesli obniżamy o 30mm to wymiana amortyzatorów nie jest konieczna, więc możliwe, że przy takim obniżeniu wymiana odboji tez nie jest konieczna

No dlatego nie chce mi się wierzyc ze będą te odboje. 
czytalem ze niby można jezdzic na seryjnych ale nie wiem w jakim stanie są moje amorki a wolałem dopłacić do nowych amortyzatorow niż płacić 2x za robociznę. 
 

Tutaj biorą około 1000zl za wymianę ( 200 f ) jakie ceny w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się właśnie, że jednak przy małym obniżeniu można latać na seryjnych. O ile obniżasz? Zakładasz gwint czy tylko obniżasz sprężynami i sportowy amor do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam eibach pro kit i amorki sportowe. 
 

zamowilem odboje od sline najwyżej odeśle spowrotem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z pro kitem , ale montowałem w innym aucie na zmienionych amortyzatorach i powiem Ci, że auto normalnie siadło na seryjnych odbojach. Ale jesli masz od S i będzie różnica to pakuj od S, mogą mieć inną twardość lub będa niższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, muniek32 napisał:

Miałem do czynienia z pro kitem , ale montowałem w innym aucie na zmienionych amortyzatorach i powiem Ci, że auto normalnie siadło na seryjnych odbojach. Ale jesli masz od S i będzie różnica to pakuj od S, mogą mieć inną twardość lub będa niższe

I jak byłeś zadowolony z eibach? Później pomyślałem ze mogłem jakieś inne sprężyny zamontować i zejść troszkę niżej skoro zmieniam amortyzatory. Tak te -40mm.

mam nadzieje ze na eibachach będzie idealnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na eibachu auto siadło bardzo ładnie i co ważne- równo bo na innych tańszych chińczykach jednak auto stoi różnie..  Jeśli chodzi o prowadzenie- było bardzo przyjemne prowadzenie, sztywno ale nie beton a przy tym dało się zaparkować przy niższym krawężniku bo przy średnim już zderzak tarł sobie o chodnik. Auto nie przechylało się na boki i wszystko na mega plus. Nie był montowany gwint bo nie chcieliśmy zrobić z auta betonu. Podsumowując, eibach jak dla mnie bardzo dobra firma, bardzo dobre prowadzenie i bardzo fajne uczucie podczas jazdy. Będziesz zadowolony z efektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, muniek32 napisał:

Na eibachu auto siadło bardzo ładnie i co ważne- równo bo na innych tańszych chińczykach jednak auto stoi różnie..  Jeśli chodzi o prowadzenie- było bardzo przyjemne prowadzenie, sztywno ale nie beton a przy tym dało się zaparkować przy niższym krawężniku bo przy średnim już zderzak tarł sobie o chodnik. Auto nie przechylało się na boki i wszystko na mega plus. Nie był montowany gwint bo nie chcieliśmy zrobić z auta betonu. Podsumowując, eibach jak dla mnie bardzo dobra firma, bardzo dobre prowadzenie i bardzo fajne uczucie podczas jazdy. Będziesz zadowolony z efektu ;)

Jak dla mnie bardzo pocieszająca opinia! Dziękować. 
zakladam eibach + amortyzatory kayaba wiec mysle ze posłużą długi czas. 
Daj znać w tym poście co z odbojami może komuś się kiedyś przyda. 
 

powodzonka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie będzie to dobry zestaw, żeby auto lepiej wyglądało jak i lepiej się prowadziło :)

A o odbojach jak najbardziej informacją się przyda dla przyszłych, co będą wymieniać i się głowić.

Zawsze dobrze zostawić ślad dla potomnych żeby nie musieli rozkminiać, oszczędność czasu jak i czasem pieniędzy ;)

Podeślij zdjęcie po montażu jak siadło :dance:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...