Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie zawieszenia pro kit -30


Johnybibulka

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie, chce wymienić sprezyny z przodu, chce sobie kupić eibach pro kit - 30 mm i teraz takie pytanie bo na aledrogo widzę że są pod dwie kategorie wagowe, 1090 i 1165 ja mam silnik 1.9 tdi  kat wagowa seryjnych sprezyn OJG które lepiej wybrać? Albo ktoś mi powie na czym polega roznica w tych eibachach

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 576 zł - EIBACH SPRĘŻYNY PRO-KIT AUDI A4 B6 AVANT 1.6 1.8T (9421840221)...
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 624 zł - Sprężyny EIBACH PRO KIT Audi A4 B6 Kombi (9609904985). Allegro.pl -...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Johnybibulka napisał:

chce wymienić sprezyny z przodu

Chcesz wymienić sprężyny tylko z przodu, zostawiając seryjny tył? kategorię wagową masz na wlepie w komorze silnika. Różnica jest taka, że są auta z różnymi kategoriami wagowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kategorie wagowa na wlepie mam 1070 przod i tyl , chce wymienic tylko  przod bo tyl mi fajnie siedzi, chciałbym zeby przód jak najniżej siadł, czyli lepiej wziac te pierwsze do kategori wagowej 1090? wtedy mozliwe ze mocniej siądzie? dobrze myśle ?

Edytowane przez Johnybibulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Johnybibulka napisał:

kategorie wagowa na wlepie mam 1070 przod i tyl , chce wymienic tylko  przod bo tyl mi fajnie siedzi, chciałbym zeby przód jak najniżej siadł, czyli lepiej wziac te pierwsze do kategori wagowej 1090? wtedy mozliwe ze mocniej siądzie? dobrze myśle ?

Ale wiesz, że tak się nie powinno robić? Powinieneś dobierać jak najbliżej swojej kategorii, inaczej elementy zawieszenia mogą nieprawidłowo pracować, poddawane są większym naprężeniom, do tego tył będzie miał inną przyczepność niż przód i zapewne inaczej będzie zachowywać się w zakrętach. Ale co kto lubi. Tył siedzi, ciekawe dlaczego siedzi?

Edytowane przez Talpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Johnybibulka napisał:

no jak mam na wlepie 1070 a chce wziąc 1090 to jest bardziej zblizone niz do 1165, dobrze to rozkminiam czy nie ?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Johnybibulka napisał:

nie zebym sie czepial tylko poprostu chciałbym wiedziec, bo ja zielony jestem w tych tematach

Napisałem wyżej dlaczego, tak samo jak nie wymienia się pojedynczo amortyzatorów, które i tak zapewne masz już do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo, czyli chodzi Ci ze lepiej wymienic wszystkie 4 sprezyny? ogolnie zawias mam 1 be ale nie wiem czy to cos zmienia 

 

amortyzatory z przodu mialem wymieniane na saschy o skroconym skoku bo mi jeden siadl

Edytowane przez Johnybibulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Johnybibulka napisał:

no wiadomo, czyli chodzi Ci ze lepiej wymienic wszystkie 4 sprezyny? ogolnie zawias mam 1 be ale nie wiem czy to cos zmienia 

 

amortyzatory z przodu mialem wymieniane na saschy o skroconym skoku bo mi jeden siadl

Wiesz, tam w rogu, masz wyszukiwarkę, jest 500 postów jak Twój, nie chcę mi się wyważać otwartych drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Talpa napisał:

Wiesz, tam w rogu, masz wyszukiwarkę, jest 500 postów jak Twój, nie chcę mi się wyważać otwartych drzwi. 

 wiem ze tematow takich jest sporo ale nie mam czasu tego wszystkiego czytac, chiałbym sie tylko dowiedziec czy spokojnie moge zalozyc te sprezyny do klasy wagowej 1090 bo widze ze to sa do benzyniakow a klasa wagowa 1165 jes tdo diesla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no nie wierzę... myślę że tym najlepiej zakończyć tą dyskusję, przynajmniej z mojej strony. Pamiętaj jednak, że gleba glebą, ale nie jesteś sam na drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Talpa napisał:

aha, no nie wierzę... myślę że tym najlepiej zakończyć tą dyskusję, przynajmniej z mojej strony. Pamiętaj jednak, że gleba glebą, ale nie jesteś sam na drodze.

 

O co ci człowieku chodzi nie podałeś nawet żadnych  sensownych argumentów ze tak nie powinno się zakładać spezyn... ludzie na forum widze ze wrzucają takie spreyzny do zawieszenia 1ba a ja mam seryjnie obniżone o 2 cm wiec te 1 cm niżej nie wiem czy mialo by jais wplyw,  ty zamiast jakos wytłumaczyć  swoje wypowiedzi to potrafisz tylko napisać ze tak się nie robi, skoro masz takie podejście to po co się udzielasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Talpa napisał:

Ale wiesz, że tak się nie powinno robić? Powinieneś dobierać jak najbliżej swojej kategorii, inaczej elementy zawieszenia mogą nieprawidłowo pracować, poddawane są większym naprężeniom, do tego tył będzie miał inną przyczepność niż przód i zapewne inaczej będzie zachowywać się w zakrętach. Ale co kto lubi. Tył siedzi, ciekawe dlaczego siedzi?

nawet nie wiesz ze prawie w każdym avancie d*pa niżej siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Johnybibulka napisał:

O co ci człowieku chodzi nie podałeś nawet żadnych  sensownych argumentów ze tak nie powinno się zakładać spezyn... ludzie na forum widze ze wrzucają takie spreyzny do zawieszenia 1ba a ja mam seryjnie obniżone o 2 cm wiec te 1 cm niżej nie wiem czy mialo by jais wplyw,  ty zamiast jakos wytłumaczyć  swoje wypowiedzi to potrafisz tylko napisać ze tak się nie robi, skoro masz takie podejście to po co się udzielasz 

O to, że jest milion odpowiedzi na tym forum, na Twoje pytanie, a Tobie się nie chce, chcesz wszystko mieć podane na dłoni. Dłużej schodzi Ci czytanie moich wypocin, niż przeczytanie kilku postów, taka mała nauczka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Johnybibulka napisał:

nawet nie wiesz ze prawie w każdym avancie d*pa niżej siedzi...

W moim nie i co? Mam nowe zawieszenie i nie siedzi, a to że ktoś ma to w d*pie i nie robi na czas, tak się to kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Talpa napisał:

W moim nie i co? Mam nowe zawieszenie i nie siedzi, a to że ktoś ma to w d*pie i nie robi na czas, tak się to kończy.

Widzę że gościu masz coś z głową, skąd wiesz ze nie mam zawieszenia zrobionego ... więcej empatii gościu, koniec tematu bo to nie ma sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Johnybibulka napisał:

więcej empatii gościu

Empatii? Więcej chęci do samodzielnego szukania, mało co mnie irytuje, ale teksty w stylu "bo mi się nie chce" rozbrajają mnie, nie mam zamiaru pisać tego, co już napisano. Tak kończmy to, bo to bez sensu, z lenistwem nie wygram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...