Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy cennik mandatów


kuredu

Rekomendowane odpowiedzi

nie powiem brzydko na ten temat... ale jak idą z cenami mandatów to niech doprowadzą drogi do używalności i więcej ekspresówek.. bo za jakiś czas to nad morze będzie się opłacało pociągiem... i tak już jest tak tłocznie na drogach,że aż nie przyjemnie... (poza tym nie wiem czy was nie denerwuje ostatnio moda jazdy lewym pasem 60 i ani myśleć o zjechany ;/ :wallbash: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk4 popieram mnie tez denerwują tzw niedzielni kierowcy że tak powiem :tongue4: , a co do dróg to sie nie wypowiadam bo ładniejsze maja juz nawet na Słowacji :polew: nie wiem za co człowiek płaci w tych podatkach itp.. kasa z mandatów i tak na drogi nie pójdzie, Policja musi sobie dorabiać więcej w końcu im obcięli trochę budżetu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wkurza jak np ktos jedzie toyta rav4 50km/h lewym pasem bo tyle moze w miescie ;)

ja np jezdze wolno lewym bo ... na prawym sa dziury i koleiny zawsze ;P ale gdybym mial jakiegos suva to bym smigal prawym ale niestety -60mm + 19" + prawy pas = co 2 miesiace nowy zawias ;)

a najbardziej to unikam dziadkow w daewoo tico lpg :) boje sie ich jak ognia .... i skuterow tez

a co do mandatow to ..... tak najlatwiej zarobic ;) wyciagnac z kierowcow

tak samo z normami emisji spalin ( typu euro IV, V .... )

najlatwiej jest nakladac restrykcje i normy na producentow ... mimo ze wydzielanie co2 przez pojazdy mechaniczne to nikly procent tego co trafia do atmosfery z fabryk, . ......

ciekawe kiedy za drogi sie wezma łby ... ;) bez kitu posadzilbym jakiegos polityka w zglebionym aucie i kazal jezdzic ... to mysle ze zrozumialby problem ;)

ale jak sie rozbija bmw 7 .... to wiadomo drogi sie ma w d*pie ;)[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2009, 15:24_________________________________________________a najbardziej lubie mandaty od prewencji gdy specjalnie za mna zawroca i wlepi mi mandat za przepalona zarowke od podswietlenia tablicy i zabierze dowod ....

aaa no i uwielbiam tych ktorzy 8 razy kazali mi sciagac folie z przednich szyb

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat za przekroczenie od 5 - 10 km/h ??? Przecież prędkościomierz ma również jakąś tolerancję dokładności pokazywania prędkości, z jaką jedziemy. To jakiś absurd. Wyobrażam sobie odcinek, gdzie jest znak 40km/h, przecież tam co drugi zapłaci. Swoją drogą jakość dróg :thumbdown: Sam mam 3 km do drogi głównej i przez te 3 km od września zeszłego roku mam ponownie stukanie z przodu z lewej strony. A po dziurach i łatanej drodze nie latam szybciej jak 50 km/h. Nie wiem, chyba przestawię garaż i te 3 km będę do domu chodził piechotą. A podatki w paliwie nie są najniższe. W tym naszym rządzie /celowo napisałem z małej litery/ to wielka rewolucja by się przydała :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak mandaty u nas sa jedne z najnizszych. ja bym byl za wprowadzeniem systemu ze szwecji czy gdzies z tamtad - im wiecej zarabiasz tym wiekszy mandat, bo co to jest 500zł dla kogos kto zarabia 25k miesiecznie? a co do predkosci - po miescie 50 powinna byc super rygorystycznie przestrzegana bo moim zdaniem od szybkiej jazdy i kozaczenia sa autostrady (u nas niestety brak). ja oczywiscie raczej nigdy 50 nie przestrzegam bo po prostu inni by mnie zjedli albo wy wrecz mnie popychali swoimi zderzakami :wink4: ale gdyby wszyscy tyle jezdzili to wyszloby to tylko na dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o system z finlandi gdzie wysokosc mandatu jest uzalezniona od wielkosci zarobkow

najwiekszy mandat na swiecie byl zaplacony wlasnie tam przez szefa nokii ;)

wg mnie jest to bezsensowny system.... bo z jakiej racji ktos kto duzo zarabia ma wiecej placic ?

to moze niech placi tez wiecej za chleb i auta i za inne produkty ?

bez sensu ....

to ze ma pieniadze nie znaczy ze ma wiecej placic za te same przewinienia co ktos kto ma tych pieniedzy mniej....

nikt biednemu nie broni rozkrecic interesu przeciez ( tylko do tego trzeba miec leb na karku ) i rowniez miec duzo pieniedzy i wtedy nie martwic sie mandatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...