Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Dziwne zachowanie się prędkościomierza


lukipuki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki mały problem z moją A4- dzisiaj trochę się spieszyłem do pracy i na „Siekierkowskim” trochę dałem w buta i nagle zobaczyłem dziwne zachowanie się prędkościomierza. Ponieważ powyżej 110km/h prędkościomierz zaczął „skakać” coraz szybciej na większe prędkości i zatrzymał się na 260 km/h. Oczywiście jak hamowałem to prędkość malała na prędkościomierzu. Czy może ktoś już się spotkał z takim dziwnym zachowaniem wskaźnika prędkości? Dodam, że mam samochód z automatem, silnik AHU z 2000r.

Pozdrawiam

Łukasz M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek podjadę pod komputer, zobaczymy czy coś mi pokarze? Automat działa bardzo dobrze. Jeżeli jadę normalnie to znaczy spokojnie operuje pedałem gazu to prędkościomierz zachowuje się normalnie. Do akumulatora się nie dotykałem, ponieważ jest on sprawny w 100% w najgorsze mrozy tej zimy palił od razu. Wskaźnik na desce rozdzielczej wskazuje prawidłowe ładowanie. Dodam jeszcze, że wszystkie inne wskaźniki na desce działają prawidłowo.

Łukasz M.

[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2009, 21:06_________________________________________________Witam

Wczoraj zauważyłem, że przy tym „skakaniu” licznika do 260 km/h radio mi się samo pogłaśnia. Wcześniej tego nie było. Może to ma związek z tym szaleństwem prędkościomierza? Czy może ktoś się orientuje jak wyłączyć tą opcje w radiu? Radio mam oryginalne Audi Concert?

Pozdrawiam

Łukasz M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio sie podgłasnia bo działa GALA (ze wzrostem prędkości wzrasta głośność)

Na mój gust to masz niedokręcone masy pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodniczego lub na słupku, na wysokości lewej stopy kierowcy.

W najgorszym wypadku elektronika licznika wariuje albo elektronika ABS (czujnik na kole).

W tym roczniku z niego powinien być już brany sygnał prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś stracił masę najprawdopodobniej. Śróbokręcik w rączkę, omomierz i sprawdzasz gdzie rezystancja jest większa niż 0,5 ohma (na którym przewodzie).

Jak nie masz pojęcia o elektronice, wątpię żebyś sam doszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...