Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem ze skrzynią/sprzegłem jaka przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów,

Przyszedł czas na wymianę opon na zimowe, letnie idą w kosz więc pomyślałem, że przy tych warunkach pogodowych warto popróbować umiejętności jazdy bez ESP. Jestem laikiem w tym temacie, a więc ruszam sobie ładnie jedynką, podcinam przy 5Kk RPM daje 2 i gaz, tu zaczyna się problem na blacie zostaje 5kk RPM a auto w ogóle nie jedzie. Zaobserwowałem również przy wrzuceniu 3 podczas normalnej jazdy ciężko wchodzi. Co może być przyczyną? Sprzęgło do wymiany, coś ze skrzynią itd?

Stan oleju skrzyni był sprawdzany - jest ok

Sprzęgło seria.

Pacjent to 1.8t Q  ~200 KM

 

Opublikowano

Prędzej bym powiedział że 5-6 bieg miałby największy problem. 

Jak jedziesz na 6 biegu ok 2,5K RPM wciskasz gaz w podłogę to jeżeli sprzęgło miałbyś dno to obroty leciały by do góry a auto by nie przyśpieszało. Im niższy bieg tym lepiej sprzęgło będzie kleić. Oczywiście zależy bo jak jest już totalny syf to będzie ślizgać na każdym. 

Skrzynia nic do tego nie ma. Jest to proste urządzenie. jak 3 wchodzi ciężko możesz mieć problem z łożyskiem lub synchronizatorem. 

Wrzuć film z przyspieszania i licznika może coś będzie widać. 

Opublikowano
  • Autor
31 minut temu, DarekS4 napisał:

Prędzej bym powiedział że 5-6 bieg miałby największy problem. 

Jak jedziesz na 6 biegu ok 2,5K RPM wciskasz gaz w podłogę to jeżeli sprzęgło miałbyś dno to obroty leciały by do góry a auto by nie przyśpieszało. Im niższy bieg tym lepiej sprzęgło będzie kleić. Oczywiście zależy bo jak jest już totalny syf to będzie ślizgać na każdym. 

Skrzynia nic do tego nie ma. Jest to proste urządzenie. jak 3 wchodzi ciężko możesz mieć problem z łożyskiem lub synchronizatorem. 

Wrzuć film z przyspieszania i licznika może coś będzie widać. 

Nagram coś później. Właśnie przy przyśpieszeniu na autostradzie każdy bieg ładnie ciągnie do końca.
Problem pojawia się, gdy chcesz polecieć lekko bokiem lub "strzelić" ze sprzęgła, obroty w górę a auto stoi w miejscu, dodam że śliska nawierzchnia, bieżnik na oponach ok 3mm. Odczucie jest jakby coś blokowało silnik od przekazania mocy na koła.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Udało się w końcu coś nagrać, filmik z włączonym ESP.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.