Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Trochę ciepła i problemy - rozwiązanie


ksiadzDOBRODZIEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Trochę ciepełka i widzę postów z klimą pełno.

I niestety u mnie podobnie.

Klima nie działa,letnie powietrze,śnieżynka się świeci,drugi wentyl nie chodzi.

Po podłączeniu Vaga (usb) i probie wejścia w klime program się wiesza.

Z kodów klimatronika wyskakuje :

06.1 (G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągła przerwa

07.1 (G109) Czujnik temperatury otoczenia dmuchawy świeżego powietrza, ciągła przerwa

18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne

22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa

50.3 ???

Jutro chciałem się temu przyjrzeć dokładniej( co go boli).Niezbyt się wogóle orientuje gdzie są te czujniki,gdzie jest sterownik z klimy i jak sprawdzić czy jest nabita(pan od którego kupiłem zapewniał mnie że wszystko z klimą oki:()

Bardzo proszę o pomoc i sugestie.

Pozdrawiam [br]Dopisany: 03 Kwiecień 2009, 20:52_________________________________________________Jako że wykonałem pewne czynności odnowie temat.,.

Dziś byłem ładnie sprawdzić i nabić klime,ale oczywiście zonk dalej nie działa śnieżynka się zapala,podłączyłem się Vagiem(pomogła zmiana ustawień portu),wyzerowałem błedy,i na chwile obecna wciąż wyskakują mi 3 błędy:

792 włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129 przerwa lub zwarcie do masy( gdzie on sie znajduje??)

1297 czujnik temperatury nawiewu na nogi G192 przerwa lub zwarcie do plusa

1296 czujnik temperatury środek G101 przerwa lub zwarcie do plusa

Dodam że sprężarka,jak podam na krótko plusa do ładnie chodzi i leci pieknie zimne powietrze,przekaznik jak uruchomie minusem przez lampke tez załacza sprezarke.

Blagam o pomoc:( [br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 21:30_________________________________________________No wiec dziś zabawy ciąg dalszy:(

łącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129 wymieniony na nowy(stary nie zwieral)

ale klima dalej nie działa,znaczy na krotko sprężarka i wentylator dzialaja ale po podłączeniu wszystkiego nie ma bata, w vagu te same błedy:(

Juz pomału tracę siły ,całe auto rozgrzebane.

Pozatym po wyciągnięciu panelu sterującego i odłączeniu kostek zauważyłem pewien kabel który wychodzi z wiązki z wtyczkami do tegoż panelu ale wisi luzem i nie był nigdzie podłączony,ale też nie widzę gdzie by mógł być wpięty:

6305f6fa4ccb0f94m.jpg

I następna sprawa która mnie niepokoi,miły pan od którego zakupiłem autko twierdził oczywiście ze klima działała a jedyne co wymienił to panel sterujący,i niby było wszystko oki ale czy jest możliwość że kupił nie ten,w aucie mam dokładnie taki:

153713138f199d18m.jpg

Jeszcze raz błagam o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź filterek w przewodzie klimatyzacji pod maską przy złączkach do napełniania, może jest zasyfiony nie puszcza czynnika i czujnik ciśnieniowy wyłącza kompresor klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek nabijali mi klime,zmienili jakieś filtry, i sprawdzali szczelność.

Co do czujnika to przy dokręcaniu słychać jak ciśnienie go włącza(takie cykniecie),i teraz juz niezbyt pamiętam ale chyba mam zwarte 1 i 2 ,tylko jak odpalam na krotko to muszę zewrzeć we wtyczce przy zbiorniczku z płynem hamulcowym inne.Czy ten czujnik odpowiada za niski i wysokie cisnienie, i ktore styki co włączają?[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 23:13_________________________________________________No i niestety 'poległem" prawie 2 tygodnie rozbierania ,skladania i nic ,wciaz to samo:

792 włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129 przerwa lub zwarcie do masy

1297 czujnik temperatury nawiewu na nogi G192 przerwa lub zwarcie do plusa

1296 czujnik temperatury środek G101 przerwa lub zwarcie do plusa

Wyłącznik ciśnieniowy wymieniłem dwa razy.Teraz już mi teraz potrzeba dobrego magika-elektyka z okolicy Chorzowa:(Jak ktoś kogoś ma ,proszę o namiary[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2009, 23:10_________________________________________________

I następna sprawa która mnie niepokoi,miły pan od którego zakupiłem autko twierdził oczywiście ze klima działała a jedyne co wymienił to panel sterujący,i niby było wszystko oki ale czy jest możliwość że kupił nie ten,w aucie mam dokładnie taki:

153713138f199d18m.jpg

Jeszcze raz błagam o pomoc

Problem rozwiązany.Pan od którego kupiłem autko wymienił panel klimy,niestety nie na ten co ma być.Szkoda że jak pytalem nikt mi nie odpowiedział,ale co tam,rozkopałem tylko polowe wiązki elektrycznej deski.W każdym razie klima działa zero błedów.THX

A dla tych co chcą zmienić panel klimatronika na inny niż macie ,zapomnieć i szukać takiego co był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kabelek na zdjeciu powyzej to o ile jest mocowany do radia oryginalnego przynajmniej tak jest u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...