Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uciekający płyn

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Któregoś razu na trasie wąż od magistrali wodnej się wykruszył, lekko uciekł płyn chłodniczy ale udało mi się dojechać do domu i naprawić usterkę. Lecz po paru dniach zauważyłem że dalej ucieka mi płyn chłodniczy. Nigdzie nie zauważyłem wycieków, żadnych plam ani nic podobnego. Do tego na zimnym coś silnik dłużej kręci a nawiew wariuje. Mam na myśli to że na 20 stopniach wieje zimnym powietrzem a gdy zgasze i odpale silnik raz jeszcze zaczyna wiać ciepłym. Do tego szyby coś mocniej parują. Ma ktoś pomysł lub zdarzyło mu się już coś takiego? Silnik 2.0 Tdi 140km BPW a4b7 bez dpf, egr i po mapie. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Magnat1024

Opublikowano

Prawdopodobnie nieszczelna nagrzewnica.

Co do parowania szyb. Jeżeli klimatyzację masz nie sprawną to szyby będą bardziej parkować. Nie działa wtedy skraplacz. 

Innym powodem upływającego płynu może być uszczelka pod głowicą albo pęknięta głowica. Jest jeszcze kwestia nieszczelności chłodniczki spalin od egr, ale skoro masz egr wyłączony to raczej nie miało by wpływu na nieprawidłową pracę silnika.

Zrób test CO2. To wyeliminuje albo potwierdzi problem z głowicą lub uszczelką. 

U mnie w bpw przy ubytkach rzędu 0,5 litra płynu na 1000km była pęknięta głowica.

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, ecobuda napisał:

Prawdopodobnie nieszczelna nagrzewnica.

Co do parowania szyb. Jeżeli klimatyzację masz nie sprawną to szyby będą bardziej parkować. Nie działa wtedy skraplacz. 

Innym powodem upływającego płynu może być uszczelka pod głowicą albo pęknięta głowica. Jest jeszcze kwestia nieszczelności chłodniczki spalin od egr, ale skoro masz egr wyłączony to raczej nie miało by wpływu na nieprawidłową pracę silnika.

Zrób test CO2. To wyeliminuje albo potwierdzi problem z głowicą lub uszczelką. 

U mnie w bpw przy ubytkach rzędu 0,5 litra płynu na 1000km była pęknięta głowica.

A czy przy pękniętej głowicy lub przy problemie z uszczelką auto traciłoby moc? Bo żadnego spadku mocy nie zauważyłem ani gwizdu czy tym podobnego a niby tak może być. 

Opublikowano

Nie, nie będzie odczuwalne  spadku ani też żadnych gwizdów. Zrób test CO2.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.