Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Nie działa tempomat


cordi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim A4 jest fabryczny tempomat, niestety nie działa. Czy ma ktoś pomysł dlaczego i gdzie szukać problemu. sprawdzałem niebieskim Vagiem KKL i nie mogłem sie połączyć, na forum znalazłem informacje ze do tempomatu powinien być bezpiecznik nr.11 u mnie go niema.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod schowkiem z prawej strony jest modul ktory steruje tempomatem moze on sie uszkodzil poza tym sprawdz szczelnosci w ukladzie bo w AEB sterowanie jest na podcisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi ale pod schowkiem po stronie pasażera czy mówisz o tej pułeczce pod kierownicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem niebieskim Vagiem KKL i nie mogłem sie połączyć,

Z czym nie mogłeś się połączyć ?

Czy VAG pokazał jakieś błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag nie chciał sie połączyć ze sterownikiem. a co do podciśnień do patrząc z góry na silnik dokładnie na przepustnice to niżej widzę taki zawór podciśnieniowy który jest połączony z przepustnicą i niestety jest rozerwany zna ktoś może numer tego zaworu i ewentualnie gdzie to można kupić i za ile :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie jutro będę szukał i zobaczymy czy to jest przyczyna :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyniek masz starą katrualizację ETKI :decayed:

Jest już wersja 795 :hi:

nr części raczej się nie zmienił :decayed::cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tempomat już działa wymieniłem ten zawór podciśnienia i jest ok zawór do kupienia tylko w ASO cena w Auto Vivie 134zł :>

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,mam taki sam problem jak mial kolega[cordi]nie działa mi tempomat w b5 aeb.sprawdzam wszystko zaczelem od manetki i manetka działa bo jak wlanczam temp to jakiś przekaźnik cyka gdzieś pod schowkiem,druga rzeczą jaka sprawdziłem to gruszka podciśnieniowa,odlaczylem z trójnika przewód podciśnieniowy i zassałem ustami i niestety nie trzyma[to znaczy jak zaciagne powietrze to membrana gruszki kurczy sie po czym nie odpuszczajac wezyka sama powraca]a tak chyba nie powinno być?jeszcze jedno jakby ktoś mial zdjęcie kompletnego schematu układu tempomatu do aeb to bym poprosił,bo ten który tu wyżej jest to jest za maly i ucina przepustnice,panowie czy z tego układu podciśnieniowego jakiś wężyk powinien iść do przepustnicy?bo u mnie nie ma żadnego.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź jeżeli ta gruszka nie trzyma podciśnienia to ją wymień bo jest nie szczelna i to jest pewnie przyczyna. Koszt takiej gruszki masz wyżej w moim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do przepustnicy nie idzie żaden wężyk. Jedyne połaczenie tej gruszki z przepustnicą to metalowy pręt :) i to wszystko. A od gruszki wężyk idzie bodajże bo pompki sterującej. (Jeżeli sie myle niech mnie ktoś poprawi) a wieczorkiem jeszcze dokładnie sam sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaranie tylko cos takiego mogę wrzucić jak mi sie uda jeszcze dzisiaj jakaś fotkę to wrzucę. ten Pręt łączoncy gruszke z przepustnicą zaznaczyłem strzałką. tylko ta grucha u ciebie jest w pionie a nie w poziomie tak jak jest tu.

temp.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego juz znalazłem,ale miejsce w którym powinien sie znajdować ten pręcik,bo go nie mam :wallbash:i przy gruszce uchwyt do tego pręcika jest połamany.czyli mam do wymiany-element ustalajacy + pręcik :wink4:czy numery części które tu są widoczne na obrazku po wyżej są właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr. gruszki na 100% jest OK nr tego preta tez powinien sie zgadzać ale za 100% pewności nie mam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...