Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak wspomagania po serwisie.


Koziar993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , borykam się z problemem wspomagania kierownicy .

Kupiłem samochód z buczącym wspomaganiem , pierwsza wymieniona rzecz to pompa - padło na TRW po regeneracji , niestety nic się nie polepszyło , dalej buczało.

Krok drugi - wymiana przewodów i zbiorniczka od wspomagania , niestety nie pomogło .

Krok 3 - wymiana maglownicy na ori regenerowaną  i tu przełom ! Wspomagania prawie nie ma , trzeba go " zerwać " kręcąc w prawo i lewo  na zimnym silniku żeby działało  , na rozgrzanym silniku wszystko jest OK , ale wyje dalej.

Kolejnym krokiem jest oddanie maglownicy i włożenie innej + kupiłem oryginalną pompę wspomagania ale używkę.

Czy ktoś ma jeszcze pomysły co z tym zrobić ? Płyn wlewam zielony - pierwsze podejście płyn z ASO , drugie podejście i trzecie febii . Juz powoli tracę cierpliwość, niestety auto wiecej stoi niż jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany zaworka / śruby która łaczy przewód wysokiego ciśnienia z maglownicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , czy mowa o zaworku nr 12 ze zdjęcia? 

Screenshot-20201119-185931-Allegro.jpg    

 

ps. Wymieniłem magiel i ori pompę z innego auta ale dalej wyje. Czy ten zaworek ze zdjęcia mogę po prostu wkrecic i już? Czy muszę zlewac płyn albo odpowietrzac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nr 16. Jezeli te sruby caly czas mimo wymiany magla zostaly te ktore byly z autem to bardzo mozliwe ze tam jest problem. w tej srubie jest plastikowy zaworek, potrafi sie psuc. 

To jest sruba/zaworek na wezu cisnieniowym od strony maglownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem,  udało się znaleźć nowy OEM , 33 zł - ten z poniższego zdjecia .

42151150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, soul87 napisał:

8E0422529 ?

Dokladnie tak :) Mam nadzieję  że to pomoże.  Jedyne czego nie ruszyłem to sprzegielko alternatora . Reszta ju chyba była wymieniana  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , wracam ponownie. Zaworek wymieniony , pompa założone od 2.0 ALT ( kolejna , z tym samym ciśnieniem ) do tego maglownica i dalej nic. Tzn. jest ciszej ale nie to samo co w innych autach , póki co się poddaje. Chciałem nalać gęstszy płyn , ale nie chce zniszczyć maglownicy. Zrobię głośniejszy wydech i może nie będzie już słychac. Dzięki za Twój czas i pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...