Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koła i czujniki ciśnienia a4 b9


SzpilaM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w przyszłym tygodniu odbieram swoje pierwsze a4 z salonu i zdecydowałem się przygotować osobny zestaw kół na zimę. Zgodnie z tym co znalazłem w temacie o rozmiarach kół do a4 b9 

i na tabliczce o dopuszczalnych rozmiarach kół w pojeździe wybrałem felgi w rozmiarze 7jx17 

ALLEGRO.PL

Kup teraz z warszawa - FELGI ALUMINIOWE AUDI 5x112 7J17 ET 42 1544, na Allegro.pl, za 1300 zł w kategorii {Felgi} - {Do samochodów}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 9466921053? Radość...

z oponami 225/50r17 (alpin 6). Wszystko super, zadzwoniłem do swojego warsztatu w celu umówienia się na wymianę po odbiorze auta i w rozmowie otrzymałem informację która trochę mi pomieszała. Pytałem się o to jakie czujniki ciśnienia będą potrzebne i dowiedziałem się, że w tym modelu nie ma potrzeby montowania czujników ponieważ cisnienie jest zczytywane z abs i nie trzeba takiego elementu montować w oponie. Czy to prawda? Myślałem, że nawet w tym systemie czujnik w oponie być powinien. W zamówieniu czujniki auta są oznaczone jako 7k1 a zawieszenie 1be. Podpowiedzcie jak wyglądała sprawa u was przy tych parametrach pojazdu, czy rzeczywiście nie potrzebuje czujników w oponach do prawidłowego funkcjonowania systemu pomiaru ciśnienia czy może warsztat nie wie o czym mówi i należy uciekać? 

Pozdrawiam 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dwa systemy.

  • Standardowo to badziewie w MMi ktore liczy obroty kola z czujników ABS/ESP, lub
  •  system kóry mierzy cisnienie powietrza w kołach- wówczas są potrzebne czujniki.  

Sprawdz po prostu specyfikację swojego pojazdu, albo zobacz czy w MMI pokazuje Ci ciśnienie per koło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...