Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania i obroty


Duczi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po ostatnich mroźnych dniach odpaliłem auto i na wolnych obrotach dodałem gazu na 2-3 tys obrotow (przypadkiem,  ześlizgnęła mi się noga) wyskoczyła kontrolka ciśnienia oleju , po zgaszeniu silnika i odpaleniu na nowo wszystko OK natomiast po dobrym dniu auto zaczelo drgac mocniej niż wcześniej obroty na wolnym biegu pod komputerem byly na 720.. wcześniej nie było to wogole wyczuwalne.  A ze wcześniej miałem podobna sytuacje nierówno pracującego silnika gdzie mechanicy i elektromechanicy rozkładali ręce bo kable i inne,  moduły, cewki,  świece, węże wszystko ok pod komputerem nic nie pokazywało oprócz wypadania zapłonu. Okazało się wadliwy wtrysk. No i z tego względu cewki byly na miejscu i odrazu je zamieniłem . Lecz tak jak i w tamtym przypadki nie zrobiło to żadnej różnicy. Moje pytanie brzmi następująco, co oprocz czujnika ciśnienia powinienem sprawdzić. (Kolektor czysczony, łańcuszek wraz z napinaczem na walkach wymieniony, świece, nowe cewki ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciśnienie oleju. Znaczy wymieniłeś ten wtrysk? Kolektor był czyszczony a zawory? Sprawdź jeszcze raz czy wypadają zapłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dami8705 napisał:

Sprawdź ciśnienie oleju. Znaczy wymieniłeś ten wtrysk? Kolektor był czyszczony a zawory? Sprawdź jeszcze raz czy wypadają zapłony

Pod koniec 2020 bylo sprawdzane cisnienie , a wtrysk wtmieniony, problem znikł. Teraz po tych mrozach znowu powrócił tylko delikatnie inna forma.. wcześniej było widać i czuć ze silnik nie pracuje jak powinien.. teraz czuć drgania na wolnym biegu.. zastanawiają mnie te obroty 720.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...