Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki dopuszczalny luz mechanizmu różnicowego?


indyczes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Pytanie do tych co siedzą w skrzyniach, jaki jest dopuszczalny luz mechanizmu różnicowego tj. luz na flanszach skrzyni biegów. Jak zablokuję jedną flanszę i ruszam drugą ile stopni jest dopuszczalny luz od oporu do oporu? I jeszcze interesuje mnie luz wzdłużny na tych flanszach, jaki jest dopuszczalny.Kupiłem skrzynię biegów DQS i mam wątpliwości,znalem z niej ok. 2l oleju , niby sucha, ale pewnie był wyciek od strony wałka sprzęgla.Olej zlany na zimnej skrzyni, ale czy 2 l TO nie za mało? Jęsly by brakowało przyjąć 0,2L to czy skrzynia ucierpiałaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odgrzewam temat. Mam problem związany właśnie z tym luzem (jak podejrzewam). Jak rozwiązałeś problem (bo widzę, że nikt Ci tu nie pomógł w tym temacie) to daj znaka jak się dalej rozwinęła sytuacja.

U mnie ten luz jest około 10st, z początku objawiało się to charakterystycznym stuknięciem przy zmianie biegów i czasami podczas jazdy po łukach.

Teraz stuka i chrobocze przez większość czasu jazdy (póki co radio na full :grin:):

- podczas zmiany biegów (stuknięcie),

- podczas jazdy po wszelkich nierównościach (płytkie studzienki, nierówności, gdzie półoś pracuje poosiowo) słychać chrobotanie charakterystyczne dla wadliwego przegubu.

Przeguby na obu półosiach sztywne bez luzów, obstawiam właśnie mechanizm różnicowy lub łożyskowania w tej sekcji, aktualnie szukam schematów i budowy skrzyni GBQ manual 5b, żeby zerknąć co tam dokładnie w środku jest.

Flansze do których przykręcane są przeguby wewnętrzne mają delikatny luz poosiowy i luz około 10stopni obrotu flanszą.

Jeśli, ktoś rozbierał tę część skrzyni lub ma schemat budowy proszę o podzielenie się czy to zdjęciami czy plikiem :D

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdecydowałem się na wrzucenie tej skrzyni, została zwrócona sprzedającemu, zamontowałem skrzynie HHQ i póki co jest dobrze. Te 10stopni to gdzie mierzone? Jeśli na obwodzie koła to w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...