Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny metaliczny dzwięk z silnika przy przyśpieszaniu...


konradA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Od kilku dni słyszę dziwny metaliczny dźwięk jakby dwa metalowe talerze, dyski ocierały się o siebie...nie jest to głośny dźwięk (przy włączonym radiu nie słychać) ale dokuczliwy ....słychać go kiedy wchodzę na obroty (przyśpieszaniu) na każdym biegu tylko w czasie jazdy miedzy 1700 - 2500obr/m. Jadąc na luzie nic nie słychać. Także jak samochód jest włączony a nie jedzie dodając gazu też nic nie słychać. Nie odzwierciedla się to w zmianie dynamiki samochodu ...wszystko jest ok ale ten dźwięk nie daje mi spokoju...jakieś pomysły ..?

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to ostry dzwięk gwizdania (tak może to określę)to nieszczelny dolot sprawdź przewody turbiny :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że zaraz po zakupie samochodu tego dźwięku na 90% nie było( jeździłem tydzień czasu). Mechanik Wymienił olej, wszystkie filtry, pasek rozrządu świece, pasek klinowy i klocki hamulcowe i od tamtej pory wydaje mi się, że tak się stało. Obejrzę te przewody i dam znać. Ale stojąc na luzie i dodając gazu nic nie słychać..tylko i wyłącznie wtedy gdy jedziemy samochodem i gwałtownie przyśpieszamy. Może to mieć jakiś związek z wymienionymi częściami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...