Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Bose subwoofer


mortally_restless

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jestem po montażu pełnej instalacji Bose pod niefabryczne radio - były u mnie tylko głośniki w drzwiach i nic więcej, żadnego wzmacniacza. Wszystkie głośniki w drzwiach grają ale sub z tyłu ani drgnie. W instalacji nie znalazłem żadnego kabla od suba który by szedł razem z kablami od głośników do radia. Sub jest wpięty pod wzmacniacz jedną kostka i to tyle. Jak ten sub jest sterowany? Ma mieć jakiś osobny kabel głośnikowy/ sygnałowy pod radio? Mam wzmacniacz z 32 pinową kostką. Niech mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub jest wpięty bezpośrednio do wzmacniacza, piny 3 i 15. Do radia idzie 6 przewodów. 4 to są sygnały PP, PT, LP, LT do tego MASA i sterowanie (sygnał włączający wzmacniacz)

jeśli sub wpięty i głośnik sprawny to musi grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety nie gra - nawet testowo wpiąłem zamiast suba ten fabryczny głośnik który był przed zmianą w drzwiach i słychać w nim tylko cichy szum, nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to tak - mam 5 żył sygnałowych, które są przelotką mikrofakra->4xRCA wpięte do radia. W radiu mam tylko 2xRCA i 2xSUB, ale skoro wszystkie głośniki są sterowane przez wzmacniacz, to testowo zrobiłem redukcję z 4xRCA na 2xRCA i tak się wpiąłem do radia. Ze wzmacniacza wychodzi 5 par kabli głośnikowych (LP,PP,LT,PT) i głośnik centralny w desce. Wszystkie głośniki grają oprócz suba w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...