Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 TDI BPW - Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Od paru dni podczas przyśpieszania przy około 2000 obrotów czuć jakby na sekundę odcięło gaz, do tego dochodzi szum powyżej 2000 obrotów ale, tylko gdy gaz jest w podłodze. 

Początkowo myślałem, że nieszczelny dolot ale nic niepokojącego nie znalazłem. Jedynie moją uwagę przykuło to że po przejechaniu z pracy do domu, czyli około 9km bardzo spokojnej jazdy praktycznie nieprzekraczającej 2000 obrotów, auto wydawało się bardzo nagrzane, temperatura oczywiście w normie 85/90 stopni ale po zgaszeniu auta w garażu było słuchać "strzelanie" gorącego metalu, wiem że wydech potrafi się nagrzać, ale nigdy wcześniej tego nie zaobserwowałem. Zrobiłem logi, czy mógłby ktoś na nie spojrzeć i powiedzieć gdzie szukać przyczyny?

Logi statyczne

Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_LJ2b83G.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_c30f54Q.html
Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_HwWt8Ua.html
Grupa 018: http://vaglogi.pl/log-018_2rZ7m.html
Grupa 023: http://vaglogi.pl/log-023_95I8n.html

 

Nastawy podstawowe

Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_4ob2Bt5.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_xhGLXOI.html

 

Logi dynamiczne

  • Pojedyncze

Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_K3b7T.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_8EvtGU.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_p55Oi.html
Grupa 008: http://vaglogi.pl/log-008_j057f5a.html
Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_H3X3W.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_l4I1VDY.html

  • Grupy

Grupy 001, 004: http://vaglogi.pl/log-001_004_5Fabd7b.html
Grupy 003, 011: http://vaglogi.pl/log-003_011_4IPrJ5d.html
Grupy 010, 011: http://vaglogi.pl/log-011_010_7mP25b.html
Grupy 003, 008, 011: http://vaglogi.pl/log-003_008_011_MYNCCVp.html

 

Dodatkowo zrobiłem za zimnym silniku

Grupa 007: http://vaglogi.pl/log-007_Q786XwE.html

 

 

Opublikowano
13 godzin temu, Wr0clawianin napisał:

Jedynie moją uwagę przykuło to że po przejechaniu z pracy do domu, czyli około 9km bardzo spokojnej jazdy praktycznie nieprzekraczającej 2000 obrotów, auto wydawało się bardzo nagrzane, temperatura oczywiście w normie 85/90 stopni ale po zgaszeniu auta w garażu było słuchać "strzelanie" gorącego metalu,

A gr 13 i dane z drugiej pompki nie przykuły Twojej uwagi?

Opublikowano
  • Autor

Tak, zapomniałem o tym wspomnieć że 2 wtrysk ma duże wartości, jednak były regenerowane około 1,5 roku temu, a w tym czasie przejechałem 13 tyś km. Czy wyżej wspomniane objawy mogą być spowodowane wtryskiem?

Opublikowano
3 godziny temu, Wr0clawianin napisał:

Czy wyżej wspomniane objawy mogą być spowodowane wtryskiem?

na pewno ten cylinder nie pracuje albo nie pracuje jak należy i teraz albo regeneracja albo montaż nie poszedł komuś - to pewne. Pewnie duży przedmuch jest na tym cyl. i podejrzewam że silnik nie pracuje równo.

No i tandem pompa kończy żywot bo bipy dużo na minusie albo filtr zapindolony syfem, więc brak mocy powyżej jakichś tam obrotów może być spowodowany brakiem paliw także. Ale to do sprawdzenia manualnego jeszcze.

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano
  • Autor

Czyli sam nic nie zrobię, zawiozę auto tam gdzie mi regenerowali i zobacze co mi powiedzą. Pompe tandem wymieniłem na nową rok wcześniej a fIltr paliwa był razem z wtryskami robiony ale nic nie trwa wiecznie. Dzięki za pomoc ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.