Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie grają tylne głośniki (radio Chorus)


Kamillo5

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem tego typu, w mojej b6 nie gra tył, czyli głośniki zamontowane w drzwiach tylnych, graja tylko te z przodu.

Wyciągnąłem radio "chorus" i podłączyłem inne od kolesia i grały wtedy wszystkie głośniki. Na naklejce która znajduje się na moim radiu wyczytałem że to radio obsługuje tylko przód, tzn znajdują się symbole "RF" "LF" nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, jak dla mnie to dzwine.

Co polecacie? wymienić radio? czy da się jeszcze zrobić z tym moim?

gdy zmostkowałem kable to grały wszystkie głośniki. Ale słyszałem że zmostkowanie nie jest zbyt bezpieczną opcją, chodzi o przegrzewanie się, końcówek mocy, tak?

podsumowując: moje radio chorus posiada 4 wyjscia na głosniki a muszę miec 8 wyjsc.

Proszę o pomoc[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2009, 10:09_________________________________________________rozumiem ze nikt nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kup mały wzmacniacz, 4 kanałowy schowaj go ładnie i do niego podłącz głośniki... wtedy będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, bez obrazy ale widzę że orłem nie jesteś z car audio, może udaj się do jakiegoś znajomego z okolicy żeby Ci pomógł, może tylko masz coś przestawione w radiu że nie gra tył :good:

A wzmacniacz jak wygląda? zobac znp na allegro.

Jak coś mogę Ci pomóc, daleko nie masz a ja też często jestem w ZG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiąłeś inne radio i grają 4 głośniki to instalacja jest oki. Radio które masz ma niestety wbudowaną końcówkę mocy 2-kanałową LF RF, ale posiada wyjście ISO 4-kanałowe na zewnętrzny wzmacniacz. Masz dwie możliwości albo zmienić radio albo założyć wzmacniacz 2-kanałowy na dwa tylne głośniki. Nieduży wzmacniacz możesz zmieścić za deską rozdzielczą i wszystko upchać za radiem. Głośniki oryginalne nie potrzebuja dużego wzmacniacza dlatego wsadzisz malutki wzmacniacz nawet zbudowany na najprostszych końcówkach mocy stosowanych w radiach i podepniesz zasilanie z radia i będzie grało (taka wersja budżetowa). Jak chcesz rozbudowywać instalacje z biegiem czasu to zainwestuj od razu w dobry 4 kanałowy wzmacniacz. Wybór należy do ciebie. Pozdrawiam. :)

[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2009, 18:58_________________________________________________A jeszcze pytałeś o zmostkowanie to tak jak słyszałeś. Jest to ryzykowny zabieg. Teoretycznie jak zepniesz je do kupy będzie grało ale obciążenie końcówki mocy będzie rzędu 2ohmy na kanał. Spowoduje to przepływ większego prądu przez końcówkę co za tym idzie większe zniekształcenia i wzrost temperatury końcówki co może spowodować jej uszkodzenia przy głośniejszym słuchaniu. Jeżeli końcówka posiada zabezpieczenie termiczne to będzie sie po prostu wyłączać radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...