Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania podczas przyspieszania


lublinzone

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Od dłuższego czasu borykam się z drganiami podczas przyspieszania.
Drgań nie ma na kierownicy, dotyczą one całego auta. Najbardziej odczuwalne są przy gwałtownym przyspieszaniu gdy silnik jest obciążony, np. w trakcie jazdy pod górę.
Do tej pory wymieniłem skrzynię biegów - brak luzów na flanszach, zamieniane były całe koła zima/lato, sprawdzone zostało zawieszenie i wymienione wszystkie przeguby. Poduszki silnika i skrzyni są w porządku, jedna została wymieniona na nową (ta z czujką).
Ostatnia, moim zdaniem, podejrzana rzecz, to dwumasa - nie występują jednak inne typowe objawy dwumasy jak stuki przy zapalaniu czy gaszeniu silnika, nie ma też stuków przy zmianie biegów...
Czy Waszym zdaniem dwumasa może powodować objawy wyłącznie w postaci drgań podczas przyspieszania?
A może coś innego przychodzi Wam do głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bujało budą tak jak Tobie, najmocniej pod górę na niższych biegach, wymieniłem dwie półośki i wszystko ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam tak i   trzeba   myslec o poloskach  ....  dzagu jakie  kupiles  te poloski ? GSP ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem wszystkie przeguby i niestety nie pomogło...

Czy krzywa może być sama ośka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 13:27, kristof91 napisał:

I co rozwiązałeś problem?

Cześć

Sorki za zwłokę, długo nie zaglądałem na grupę...

Okazało się, że za drgania odpowiedzialne były... poluzowane wtryskiwacze!

 

Pisząc pierwszego posta byłem w trakcie demontażu wtrysków, gdyż zauważyłem delikatne wycieki oleju wokół dwóch wtrysków od strony kierowcy - ale nie przypuszczałem, że może to mieć związek z drganiami.

Drgania podczas przyspieszania to trudny temat, więc opiszę szerzej, może komuś się przyda.

Nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy drgania się pojawiły, w każdym razie zaczęły się nasilać...
Jakiś miesiąc wcześniej w trakcie jazdy z silnika zaczęły dobiegać dziwne stuki - po zatrzymaniu okazało się, że poluzowała się (w zasadzie odkręciła) listwa mocująca dwa pierwsze wtryskiwacze (te od strony kierowcy). Po dokręceniu silnik zaczął znów normalnie pracować, więc o sprawie zapomniałem, drgania jednak pozostały.
Szukając przyczyny sprawdziłem lub wymieniłem wszystkie elementy opisane w pierwszym poście i przymierzałem się już do dwumasy...
W międzyczasie wyszła sprawa z drobnymi wyciekami oleju wokół wtryskiwaczy, okazało się również, że listwa mocująca znów jest poluzowana...
Postanowiłem sprawdzić je dokładnie wyjmując z gniazd - nie było to łatwe, wcześniej psiknąłem WD-40 i  trudem, ale wyszły.
Co się okazało - dwa wtryskiwacze były w sumie w idealnym stanie, ale te dwa od strony kierowcy, które się dwukrotnie obluzowały były całe czarne, pokryte warstwą nagaru, a miedziane podkładki uszczelniające w zasadzie nie istniały!
Przez dobę moczyłem je w płukance do silnika i nafcie, potem kilka godzin skrobania i wyglądały jak nowe. Zmieniłem podkładki miedziane i oringi.
Po zamontowaniu robię jazdę testową, a tu niespodzianka - wszelkie drgania w trakcie przyspieszania jak ręką odjął! Auto śmiga aż miło!

To tak dla potomnych - jak komuś oszczędzę roboty i kosztów, to warto było napisać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam  problem… tylko za co się zabrać    Ośki ? Czy może te wtryskiwacze ? Od czego zacząć ? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem półosie wymienione , wcześniej wtryskiwacze były wyciągane  podkładki założone nowe niestety brak poprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 22:45, rafik8411 napisał(a):

U mnie ten sam problem półosie wymienione , wcześniej wtryskiwacze były wyciągane  podkładki założone nowe niestety brak poprawy. 


ja zmieniłem przeguby wewnętrzne i po problemie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...