Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z klimatyzacją - nie pracuje na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, po wypłukaniu układu klimatyzacji i wymianie kompletu części (kompresor, skraplacz, osuszacz, dysza rozprężna, wszystkie oringi) okazało się, że jest jeszcze problem z wentylatorem (był już przed zatarciem kompresora), mianowicie na wolnych obrotach wentylator nie startuje, dopiero po dodaniu gazu do 1100 obr/min załączają się oba wentylatory - nawet na zimnym silniku. Domyślam się, że tak być nie powinno, że powinien się włączyć tylko ten mniejszy wentylator. Rozumiem to tak, że jest zbyt mały impuls do startu obu wentylatorów i z tego powodu nie wstają one na obrotach jałowych, czy mam rację? Jest szansa powalczyć z tymi wentylatorami, czy pozostaje jedynie wymienić moduł sterujący wentylatorami?

 

Numer modułu, który mam zamontowany na aucie, to 8E0 959 501 D, a sprzedawca w sklepie powiedział, że wg VINu pokazuje mu 8E0 959 501 AG, czy może być tak, że ktoś włożył niepasujący moduł?

Edytowane przez Mateusz-B6

Opublikowano

Zrób test wentylatorów Vagiem. To że działają obydwa naraz jest jak najbardziej normalne. Jak klima jest załączona to wentylatory będą startowały po osiągnięciu ciśnienia ponad 9 bar. Sprawdź jakie masz ciśnienie w układzie po załączeniu klimy i kiedy wentylatory startują. Niemniej wydaje się że pracują poprawnie.

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, bobikos napisał:

Zrób test wentylatorów Vagiem. To że działają obydwa naraz jest jak najbardziej normalne. Jak klima jest załączona to wentylatory będą startowały po osiągnięciu ciśnienia ponad 9 bar. Sprawdź jakie masz ciśnienie w układzie po załączeniu klimy i kiedy wentylatory startują. Niemniej wydaje się że pracują poprawnie.

Wentylatory podczas testu VAGiem się uruchamiają. Ciśnienie czynnika wynosi 6 bar ma wolnych obrotach, dopiero po dodaniu gazu do 1100 wzrasta do 13-15 bar i uruchamiają się wentylatory.

 

Naprawdę powinny się oba wentylatory włączać na zimnym silniku?

Edytowane przez Mateusz-B6

Opublikowano

A działa Ci klima na wolnych obrotach? Jeśli nie to raczej wina sprężarki że nie osiąga od razu ciśnienia. Wnetylatory działają poprawnie.

Edytowane przez bobikos

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, bobikos napisał:

A działa Ci klima na wolnych obrotach? Jeśli nie to raczej wina sprężarki że nie osiąga od razu ciśnienia. Wnetylatory działają poprawnie.

Nie działa na wolnych obrotach, sprężarka jest nowa.

Opublikowano

Sprawdź w kanale 001 klimatronika czy zawór wysterowuje sprężarkę do pracy. Wstaw tutaj zrzuty w przypadku wątpliwości

Opublikowano
  • Autor
32 minuty temu, bobikos napisał:

Sprawdź w kanale 001 klimatronika czy zawór wysterowuje sprężarkę do pracy. Wstaw tutaj zrzuty w przypadku wątpliwości

Grupa 001 wolne obroty:
- 0.46A
- 74%
- 21.50%
- 5.00 bar

 

Grupa 001 1100 obr/min:

- 0.45A
- 72%
- 40.00%
- 13.00 bar

 

 

 

 

Tutaj wyszło, że zamieniona jest wtyczka poduszki silnika i kompresora (są identyczne) i to było powodowem tego, że klima startowała przy 1100 rpm. Patrzyłem u siebie i ta idąca do poduszki silnika jest krótsza niż ta idąca do kompresora, co uniemożliwia odwrotne ich podłączenie. W aucie była przekładka z automatu na manual, czy to może mieć znaczenie, że ktoś dał złą wiązkę do kompresora i poduszki silnika?

 

Edytowane przez Mateusz-B6

Opublikowano

Odepnij wtyczkę od kompresora i sprawdź czy vag wyrzuci błąd zaworu w sprężarce, czy błąd poduszki w silniku.

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, bobikos napisał:

Odepnij wtyczkę od kompresora i sprawdź czy vag wyrzuci błąd zaworu w sprężarce, czy błąd poduszki w silniku.

Po odłączeniu wtyczki pojawił się błąd w silniku:

  • 17996
  • P1588
  • Elektromagnesy dla zawieszenia silnika - N144/N145
  • Przerwa DB

 

Wygląda na to, że wtyczki są zamienione, potwierdź mi proszę.

Opublikowano

Jeżeli odpiąłeś wtyczkę od kompresora a wyskoczył błąd czujnika poduszki silnika to ewidentnie masz zamienione wtyczki. Zamień je między sobą to będziesz miał załatwione dwa tematy: klima zacznie działać a buda na postoju będzie mniej wibrowała (o ile poduszka silnika jest w pełni sprawna).

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, bobikos napisał:

Jeżeli odpiąłeś wtyczkę od kompresora a wyskoczył błąd czujnika poduszki silnika to ewidentnie masz zamienione wtyczki. Zamień je między sobą to będziesz miał załatwione dwa tematy: klima zacznie działać a buda na postoju będzie mniej wibrowała (o ile poduszka silnika jest w pełni sprawna).

Zamieniłem wtyczki. Efekt taki jak napisałeś - klima działa na postoju i buda nie wibruje po odpaleniu. Dzięki wielkie za pomoc!

Opublikowano

Piękna sprawa, temat naprawiony bez dodatkowych kosztów. Podejrzewam że wentylatory też zaczęły pracować na postoju przy załączonej klimie

Edytowane przez bobikos

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, bobikos napisał:

Piękna sprawa, temat naprawiony bez dodatkowych kosztów. Podejrzewam że wentylatory też zaczęły pracować na postoju przy załączonej klimie

Dokładnie tak, wentylatory pracują na postoju przy załączonej klimie! Raz jeszcze dzięki!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.