Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Ot takie tam Audi


Gość Pat-325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych,

Audi zanabyłem drogą kupna 30 marca 2009. W sumie jest to moje pierwsze Audi.

Samochód kupiony trochę przypadkiem. Moja wcześniejsza przygoda z motoryzacją to Mazda, Honda CRX (mocno grzebnięta), BMW e36 325 coupe, BMW e30 335i (w specyfikacji drift - sprzedana w ubiegły piątek). Generalnie miałem kupić coś w stylu BMW e39, jednak kolega sprzedawał A4 z silnikiem 2.6 i po jeździe próbnej stwierdziłem że sobie zanabędę Audi, jednak nie to którym miałem okazję się przejechać.

Następnego dnia, 170km dalej oglądałem już auto które wróciło ze mną:

Audi A4 B5 rocznik 1995, silnik AAH 174 kuce z przebiegiem 174tys km (niby) w dość bogatym wyposażeniu.

A z wyposażenia mamy:

- climatronic

- skórka (fotel kierowcy trzeba będzie zrobić)

- lusterka i szyby w prądzie

- grzane zadki

- szyber elektryczny

- kompjuter pokładowy

- tempomat

- hak odpinany (ale kluczyka nie dostałem ;) )

- i straszne lampy typu lexus look.. ehh :wallbash:

Po dość szybkich oględzinach na polance auto wydawało się w całkiem dobrym stanie, więc wróciło ze mną.

Radość trwała krótko, już po powrocie okazało się ze magiel leci niemiłosiernie.. a po ściągnięciu osłony pod silnikiem również z uszczelki miski coś się sączyło. Udało się dorwać magiel od S4 w dobrych pieniądzach, wiec 2 dni później auto było na chodzie. Do dziś jakichś specjalnych zastrzeżeń nie ma, a za nami 1500km ;)

Oprócz tego do auta wjechało radyjo Alpine 101RM, został zakupiony kompletny rozrząd (czeka na wymianę), jutro mają dojść jakieś normalne lampy na tył, a także wzmacniacz z małą skrzynką.

A no i felgi zanabyłem dzisiaj z oponkami 225/45/17.

Do wymiany oprócz rozrządu jest łącznik stabilizatora.. na dniach będzie ogarnięty.

Auto zostało kupione z przeznaczeniem na wygodny dupowóz i myślę, że w tym charakterze będzie mu najlepiej. Do ścigania się nie nadaje, ale przynajmniej na trasie jest czym wyprzedzać.

Dwie fotki sprzed chwili (więcej będzie jak zmienię te tylne brzydkie lampiony):

14042009.jpg

14042009_1.jpg

Straszna koza na tym zawiasie, trzeba będzie pomyśleć o jakimś gwincie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij też brewki, poza tym ładne auto :good:

Oczywiście czekamy na więcej zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeap.. 17" - zdaje sie ze jakis oryginal VW (przynajmniej logo maja wyryte) + dekle od Audi ;)

zrobie na dniach lepsze foto, to bedzie mozna zerknac co to.

wyglądają troche jak z Leona Turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) lawetke z moja byla e30 335 ;)

tak z innej beczki - e30 z silnikiem 3,5 litra :shocked:

nieźle musiało zapierrrrtegować :kox:

silnik pewnie z e34? :evil2:

mialem kiedys e30 ale tylko 4-cyl 318i :tongue4: ale i tak sporo frajdy bylo... szczególnie zimą na letnich :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B5 rocznik 1995, silnik AAH 174 kuce z przebiegiem 174tys km (niby) w dość bogatym wyposażeniu.

Tu masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz walimy offtopa.. tak, silnik 3.5litra z e34 - ciut przerobiony, ale nieznacznie.

mysle ze jakies 220koni na 1100kg. kolega ma praktycznie taka sama tylko z V8 286KM ;)

dwie foty z akcji na torze w poznaniu.. bedzie mi tego brakowalo ;(

drift_2.jpg

patsmall.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne światła z tyłu :gwizdanie: he he he mam takie same. Jeszcze zespolone na przód i będzie cud malina :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beda beda.. tylko najpierw trzeba odbudowac budzet.

a co do tych lamp na tyle - jakies male chinskie raczki pomylily kabelki w tylnym lewym i zamiast pozycji to mi sie stop swiecil (+oczywiscie blad na kompie).

chwila strachu, szybkie ciecie, lutownica i dziala jak trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliły Ci się, te lampy takie są! Też musiałem zmieniać, tyle że u mnie coś się pomotało i do tej pory mam pomarańczowy wsteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to jest prosta rada :D zmien zarowki miedzy kierunkami a wstecznymi ;) mialem to samo - wsteczny zolty, a kierunek bialy.[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2009, 14:50_________________________________________________Audi jest do sprzedania.. bez alusow tak jak stoi 14500.

Z alusami oddam za 16000.

W zasadzie w aucie nic sie nie zmienilo.. przebieg na ta chwile 183000 bezawaryjnych kilometrow.

W srodku calkiem przyjemny sprzet audio oparty o fabryczny zestaw glosnikow + radio Alpine + tweetery DLSa (399zl) + wzmacniacz 4kanalowy z mala skrzynka basowa w bagazniku. W maju wymieniony rozrzad przy 178000 km jesli dobrze pamietam. Zawieszenie nie tlucze, w maju wymieniony prawy lacznik stabilizatora. Jedne co jest do zrobienia ze spraw mechanicznych to wymiana uszczelki pod miska, tak mi wymienili ze poci sie dalej ;)

Zainteresowanych chetnie wyslucham pod 602 55 70 30.

Sprzedaje bo chce zbudowac BMW e30 z 4,4 litrowym motorem.. fwd to nie dla mnie - Audi to fajne auta, ale ja chyba nie doroslem to statecznych aut.. ma byc szal i walka za kierownica ;)

Wystawilem ogloszenie tutaj, bo zbytnio sie nie udzielam, a zeby cos wystawic w dziale sprzedam to trzeba miec milion postow napisanych (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...