Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] Trzęsie się buda w pewnych momentach


FreeStylePL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim 2.0 TDI, otóż auto po nagrzaniu, zaczyna nierówno pracować. Przy jeździe na wyższych obrotach jest to cykliczne trzepanie( tzn ok. 5 sekund ok, później chwilę trzęsie.. I tak w kółko). Na postoju jest to cały czas. VCDS w grupie 013 sugerują że kończą się wtryski. - Wszystkie podają w miarę okej, jednak nagle któryś z nich potrafi podskoczyć do np. +2,  po czym na chwilę spaść i pojawić się na kolejnym cylindrze.

 

Moje pytanie, co jeszcze może być po za wtryskami? Zmieniłem filtr, przepłukałem układ. Pewnie w tym silniku siedzą pompki Simensa ?

Edytowane przez FreeStylePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, troszkę odkopuję temat. Po wymianie wtryskiwaczy problem się zmniejszył. Na postoju auto przestało telepać. Jednak w trakcie jazdy nadal auto wibrowało. Wymieniłem dwumasę. Problem znów się zmniejszył, jednak nie do końca. Wibracje się pojawiają np. Mam wrzucony tempomat na 100, gdy droga jest równa jest w porządku. Problem zanczyna się pojawiać przy podjeździe pod górkę, oraz przy zjeżdżaniu z górki(gdy zmienia się obciążenie). Przy wysprzeglaniu słychać jakiś taki nieprzyjemny dźwięk (bardziej z prawej strony)  Oglądałem auto od dołu, prawa poduszka zaczyna puszczać delikatnie, oraz obie półosie mają luz wzdłużny. (Zaznaczę ze przy mocniejszym ruszeniu buda się trzęsie). Przekładałem opony, wyważałem po kilkanaście razy, nawet od znajomego pożyczałem komplet kól, ale efekt się nie zmienia. 

 

Moje pytanie, czy to może być wina półosi? Czy ukłonić się do tych poduszek? Co jeszcze mogę sprawdzić?  Trochę tracę siły do tego samochodu :D

 

Edit: gdy jadę bezbez tempomatu, wibracje również się pojawiają. 

Edytowane przez FreeStylePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...